Urodzinowe morsowanie na Złotej Górze - Rowerowe Kaszuby świętowały 5-lecie!

niedziela, 17 marca 2019 r., 22:09
fot. MD-Z

Kilka lat temu połączyła ich pasja do rowerów. Promują aktywny styl życia, integrują środowisko lokalnych pasjonatów dwóch kółek i morsowania. Podejmują wiele ciekawych inicjatyw i organizują wspólne wyprawy, zachęcając innych do tego, by ruszyć się z domu. Grupa Rowerowe Kaszuby w niedzielne popołudnie świętowała jubileusz 5-lecia swojego istnienia. Klubowicze uczcili go wspólną kąpielą w jeziorze Brodno Wielkie. Było też ognisko i jak przystało na urodziny - pyszny tort.

Członkowie Klubu Rowerowe Kaszuby aktywnie działają przez cały rok. W sezonie zimowym, gdy jednoślady czekały na wiosnę w garażach, grupa spotykała się w niedzielne popołudnia w Centrum Promocji i Sportów Wodnych na wspólne morsowanie. Niedzielną, wspólnym zanurzeniem się wodach jeziora Brodno Wielkie zakończyli tegoroczny sezon kąpielowy. Ostatnie spotkanie było wyjątkowe, gdyż jednocześnie klub świętował swój jubileusz - pięciolecie istnienia. Po kąpieli wszystkich zaproszono na pyszny poczęstunek. Było ognisko, tort i wiele innych pyszności.

Grupa Rowerowe Kaszuby została założona przez Natalię i Roberta Lewandowskich. Dziś skupia kilkudziesięciu pasjonatów rowerowych wojaży. Warto zaznaczyć, że klub organizuje nie tylko wyprawy rowerowe, ale też podejmuje wiele cennych inicjatyw i aktywnie włącza się w życie lokalnej społeczności oraz wspiera rozwój turystyki. Rowerowe Kaszuby współorganizują Wielki Przejazd Rowerowy - peleton Kartuzy czy Paradę Mikołajowej na Rowerach. Grupa prowadzi też bezpłatną szkółkę MTB dla najmłodszych oraz rajdy rowerowe dla całych rodzin jak i dla dzieci.

- Robimy to wszystko dla siebie i naszych rodzin. By dać przykład innym i pokazać, że wspólną pracą można zbudować coś z czego wszyscy będziemy dumni. Każdy z nas dał cząstkę siebie, nie tylko ci, co jeżdżą na rowerach, ale i nasze rodziny i przyjaciele. Ten rok to wielki przełom dla nas, dużo zmian i nowych inicjatyw przed nami, ale wspólnymi siłami uda nam się, jak zawsze. Dziękujemy za ten czas - podkreślają założyciele.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.