Zapaśnicy Cartusii na podium turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

poniedziałek, 18 marca 2019 r., 09:42
fot. nadesłane

W sobotę w Swarzędzu odbył się turniej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz - Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach udział wzięło 186-ciu zawodników z dwudziestu klubów. Zapaśnicy GKS Cartusii przywieźli do Kartuz cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale.

186-ciu zawodników z dwudziestu klubów stoczyło 278 walk w Swarzędzu na turnieju zapaśniczym o puchar włodarza tego miasta. Cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale stanowią pokaźny dorobek, który wraz z kilku punktowanymi miejscami dał drużynie z Kartuz trzecią lokatę w silnie obsadzonym turnieju tuż za SKS Unią Swarzędz i Sobieskim Poznań.

Reprezentanci z Kartuz zajęli następujące miejsca:

2 miejsce - Oliwer Dobka - kat.35kg
5 miejsce - Karol Niklas - kat.38kg
2 miejsce - Michał Słupecki - kat.41kg.
10 miejsce - Bartosz Skierka - kat.41kg.
2 miejsce - Noe Wolski - kat.57kg.
1 miejsce - Eryk Stromski - kat.62kg.
3 miejsce - Kamil Leik - kat.62kg.
5 miejsce - Kuba Chlechowicz - kat.68kg.
7 miejsce - Dominik Karczewski - kat.68kg.
1 miejsce - Jakub Myszk - kat.75kg.
1 miejsce - Paweł Janzen - kat.85kg,
3 miejsce - Tomasz Labuda - kat.28kg.
5 miejsce - Szymon Treder - kat.36kg.
12 miejsce - Paweł Leik - kat.36kg.
1miejsce - Wiktor Zelewski - kat.55kg.

- W naszej drużynie warto zauważyć, że zwycięstwa i pozycje medalowe należą do zawodników, którzy mają już spory staż treningowy. Pojawienie się na pierwszych miejscach Eryka Stromskiego, Jakuba Myszk, Pawła Janzen i Wiktora Zelewskiego powoli staję się regułą. Wytrwała praca przynosi efekty i w tej grupie upatrujemy przyszłych medalistów mistrzostw Polski. Startujący mieli przed sobą różne cele, jedni walczą o swoje pierwsze zwycięstwo, inni o swój pierwszy medal a część z naszych zawodników o złoto w swojej kategorii. Mozolny i nieraz monotonny nawet trening daje rezultaty. - komentuje klub GKS Cartusii

Trenerem prowadzącym na zawodach był Marcin Dobka. Klub składa serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc i wsparcie w organizacji tego wyjazdu.

Oprac. SG
nadesłane/GKS Cartusia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.