Rebelianci z siedmioma medalami Mistrzostw Polski w Kick-boxingu Kick Light w Kartuzach

poniedziałek, 18 marca 2019 r., 14:29

W miniony weekend w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick-boxingu Kick Light w Kartuzach. Uczestniczyło w nich ponad 250 zawodników z 63 klubów z całej Polski. Zawodnicy Rebelii zdobyli łącznie siedem medali. Najlepiej wśród kartuzian spisał się Kamil Mateja, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii 69 kg.

W sobotę i niedzielę na matach w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Piłsudskiego w Kartuzach podziwiać można było widowiskowe walki kickbokserów z całej Polski, którzy przybyli do stolicy Kaszub na Mistrzostwa Polski w Kick-boxingu Kick Light.

W zawodach wzięła udział silna reprezentacja gospodarzy z Rebelii Kartuzy. Kamil Mateja wywalczył srebrny medal w kategorii 69 kg.

Brązowe medale Mistrzostw Polski wywalczyli Rafał Jaszczuk w kategorii +94 kg, Nikodem Bigus (-74 kg), Adam Kryszewski ( -74 kg), Robert Gosz (- 63 kg), a wśród kobiet Joanna Krause (-65 kg) i Celine Horstmann (-65 kg). Wśród juniorów Paweł Laskowski (-74 kg) był piąty, Mateusz Wenzerski (-69 kg) szósty , a Maciej Szewczyk (-57 kg) ósmy.

Tytuły najlepszych zawodników mistrzostw wśród juniorów zdobyli Grzegorz Błotnicki z A&W Team Obrowo i Zuzanna Kalbarczyk z GOSRiT Luzino, natomiast spośród seniorów Michał Grzesiak z Center Team Odolanów i Natalia Panas z Palestra Warszawa.

W klasyfikacji drużynowej trzy kluby uzyskały taki sam wynik Łaski Klub Sztuk Walki, Zamek Kurzętnik oraz TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce.