Rekord Polski Magdaleny Malotka - Trzebiatowskiej w strzelectwie juniorek młodszych

wtorek, 19 marca 2019 r., 09:03
fot. nadesłane

W Siedlcach odbyły się XII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie młodzików i juniorów młodszych. W zawodach udział wzięły dwie zawodniczki Klubu Strzeleckiego "Dziesiątka". Magdalena Malotka - Trzebiatowska ustanowiła nowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej.

W miniony weekend w zawodach udział wzięły dwie juniorki młodsze Kartuskiego Klubu Strzeleckiego Dziesiątka: Magdalena Malotka-Trzebiatowska i Dominika Hirsz. Magda pokazała swoje umiejętności strzeleckie w pierwszym strzelaniu. Strzeliła 509,7 pkt. i zajęła 3 miejsce. Natomiast drugiego dnia ustanowiła nowy rekord Polski w jej kategorii wiekowej strzelając 520,3 pkt. Następnego dnia w finale również zajęła pierwsze miejsce na podium. Dominika zajęła w pierwszym jak i w drugim strzelaniu 18 miejsce.

W sobotę i niedzielę 30 i 31 marca w Kartuskiej "Dziesiątce" rozpoczną się zawody z okazji nadania Praw Miejskich Kartuzom oraz Puchar Kaszub.

- Spodziewamy się wielu zawodników i trenerów z różnych stron Polski. Chcemy też pochwalić się, że będziemy gościć w swoich progach aktualnego Mistrza Świata z Chanwong (Korea Południowa) Tomasza Bartnika, który zdobywając złoto w karabinie sportowym 3x40 wywalczył pierwszą olimpijską przepustkę dla Polski do Tokio 2020 w strzelectwie sportowym. - zapowiadają organizatorzy KS "Dziesiątka"

Oprac. SG
nadesłane/KS "Dziesiątka"

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.