Chmielno. Biskup Arkadiusz Okroj odwiedził rodzinną parafię

wtorek, 19 marca 2019 r., 09:49
fot. nadesłane

W niedzielę 17 marca dwa tygodnie po święceniach pochodzący z Chmielna ksiądz biskup pomocniczy Diecezji Pelplińskiej dr Arkadiusz Okroj, w rodzinnej miejscowości odprawił msze świętą i spotkał się w Domu Kultury z lokalną społecznością.

Na to uroczyste spotkanie przybyli licznie parafianie, przedstawiciele samorządu gminy, dawni nauczyciele, koledzy z czasów edukacji w chmieleńskiej szkole, przyjaciele i znajomi, by osobiście wyrazić radość z nominacji pochodzącego z Chmielna księdza biskupa Arkadiusza.

- Nasz biskup bo z naszej ziemi, z naszej gminy i z naszej wsi. Nasz biskup, bo słyszał od dziecka mowę kaszubską i teraz w kaszubskim, biskupim sercu, zanosi ją na wyżyny apostolskie. Nasz, bo jest i zawsze będzie w chmieleńskich sercach, co obiecujemy w modlitwie - z radością i dumą podkreślał wójt gminy Chmielno Michał Melibruda.

Oprac. SG
nadesłane/GOKSiR Chmielno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.