Kartuzy. Dzień Otwarty w "Katoliku"

wtorek, 19 marca 2019 r., 10:55
fot. SG

Jak wygląda nauka w Katolickiej Szkole Podstawowej w Kartuzach? Za co lubią ją uczniowie? Co placówka może im zaoferować? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było poznać w niedzielę podczas Dnia Otwartego w kartuskim "Katoliku".

Katolicka Szkoła Podstawowa w Kartuzach w roku szkolnym 2019/2020 będzie tworzyła nowe oddziały już od klasy pierwszej. W związku z dużym zainteresowaniem placówka uruchamia nabór do klas I, IV,V, VI I VII. Klasy zgodnie ze statutem nie będą liczyć więcej niż 15 osób. W niedzielę dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły zaprosili wszystkich zainteresowanych kształceniem w "Katoliku" na dzień otwarty.

Młodzież w kaszubskich strojach oprowadzała przybyłych gości po salach lekcyjnych. Wychowankowie kartuskiego "Katolika" wraz z nauczycielami przygotowali na ten dzień pokaz zajęć z chemii, biologii i fizyki. W sali języka kaszubskiego na gości czekał słodki poczęstunek. Młodzież opowiadała o tym, co najbardziej podoba im się w ich szkole, jak wyglądają zajęcia oraz o tym, w jaki sposób mogą rozwijać w niej swoje swoje pasje.

- Nasza szkoła wyróżnia się bezpieczeństwem. W związku z tym, że jesteśmy niewielką szkołą panuje tu niezwykle rodzinna atmosfera. Do każdego z naszych uczniów podchodzimy indywidualnie, wspierając ich pasje i talenty. Szkoła wychowuje uczniów w duchu poszanowania wartości chrześcijańskich. Ponadto możemy się pochwalić wysokimi wynikami egzaminów gimnazjalnych. - zapewnia dyrektor ks. Grzegorz Kudelski

Obecnie w szkole uczy się 94 uczniów w sześciu klasach. Miesięczny koszt nauki w szkole wynosi 400 zł. W ubiegłym roku placówka przystąpiła do rozbudowy. Dzięki wartej około 3,5 mln zł inwestycji szkoła zyska nowe sale lekcyjne i tematyczne, wyczekiwaną od lat salę gimnastyczną, pomieszczenia kuchenne. Bryła nowego budynku już jest gotowa, czeka na wykończenie. Teraz szkoła stara się o salę gimnastyczną.

- Nasza mała szkoła od 20 lat boryka się z problemem braku sali gimnastycznej. Wybudowaliśmy już bryłę budynku. Koszt budowy sali z wyposażeniem wynosi 175.000 zł., ale na tym etapie prosimy o wsparcie w wysokości 80.000 zł. Jeszcze dużo pracy przed nami, ale wierzymy w dobre serca darczyńców. Każda złotówka to wielkie dobro - zachęca dyrektor szkoły.

Budowę wspomóc może również każdy poprzez portal katolikwspiera.pl.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.