Trzecie miejsce Wiktorii Wilczewskiej w finale pomorskiej ligi pływackiej

wtorek, 19 marca 2019 r., 12:15

W Chojnicach odbył się finał ligi Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego dzieci w wieku 10 - 11 lat. Świetny start na tych zawodach zaliczyli pływacy z GKS Cartusii, którzy zdobyli cztery medale, a Wiktoria Wilczewska znalazła się wśród najlepszych zawodniczek ligi.

W sobotę w zawodach udział wzięło 274 zawodników i zawodniczek z 15 pomorskich klubów. Kartuscy pływacy wywalczyli cztery medale. Wiktoria Wilczewska zdobyła srebrny medal w kategorii 100 m stylem zmiennym oraz 3 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Ten wynik zapewnił jej trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej ligi. Srebrny krążek zawisł również na szyi Matyldy Malinowskiej, która wywalczyła go na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Trzecie miejsce zajęli startujący w sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym Maciej Dowbusz, Wiktor Gruchała, Mateusz Grzech i Wiktor Słabek.

Konrad Treder - 8 miejsce

- Projekt jest realizowany przy wsparciu Gminy Kartuzy. Kartuscy pływacy dziękują głównemu sponsorowi Bogdanowi Górskiemu za wsparcie finansowe. Panu Marianowi Koteckiemu za transport na zawody - dziękuje trener sekcji pływackiej GKS Cartusii Arkadiusz Zalewski.