Uczeń SP w Leźnie zwycięzcą konkursu historycznego - "Robotnicy Pomorza Gdańskiego 1945 - 1989"

środa, 20 marca 2019 r., 10:27
fot. nadesłane

W piątek w Urzędzie Marszałkowskim odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Robotnicy Pomorza Gdańskiego 1945 -1989". Antoni Cichowicz uczeń Szkoły Podstawowej w Leźnie zajął w konkursie pierwsze miejsce.

Uczeń VI klasy szkoły podstawowej Antoni Cichowicz zdecydowanie wyprzedził swoich konkursowych kolegów z VII i VIII klasy, zdobywając I miejsce i tytuł laureata konkursu. Tytuł finalisty i miejsce w pierwszej dziesiątce otrzymał Ignacy Rabek.

Konkurs zorganizowany w trzech etapach, stał na bardzo wysokim poziomie, wzięło w nim udział 250 uczniów ze szkół województwa pomorskiego. Trzeba było odpowiedzieć na 42 pytania, np.: co to jest solidaryca, kim byli Jaroszewicz, Fiszbach, Borusewicz, jak się nazywał autor Pomnika Poległych Stoczniowców. Uczniów do konkursu przygotowywał Marek Krauza.

Oprac. SG
nadesłane/Marek Krauza

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.