Uczniowie chwaszczyńskiej szkoły z medalami mistrzostw województwa pomorskiego

środa, 20 marca 2019 r., 12:29
fot. nadesłane

W marcu odbyły się dwa finały XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej, w którym historyczny sukces osiągnęli uczniowie z chwaszczyńskiej szkoły. Chłopięca drużyna siatkarska z Chwaszczyna zdobyła tytuł Mistrzów Województwa Pomorskiego. Drużyna siatkarek po emocjonujących rozgrywkach stanęła na najniższym stopniu podium.

Do turnieju finałowego, w którym udział wzięło sześć najlepszych zespołów z województwa pomorskiego, awansowały reprezentacje zarówno chłopców jak i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie.

Aby wystąpić w tych zawodach młodzi sportowcy musieli wygrać zawody gminne, powiatowe oraz półfinał mistrzostw województwa. Zrobili to w znakomitym stylu, nie tracąc przy tym żadnego seta.

W turnieju finałowym, który odbył się w Starogardzie Gdańskim bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z chwaszczyńskiej szkoły, którzy wygrali wszystkie mecze i tym samym zdobyli tytuł Mistrzów Województwa Pomorskiego! W meczu o złoty medal podopieczni Katarzyny Przeperskiej pokonali młodych siatkarzy z Trefla Gdańsk. Trzecie miejsce zdobył Starogard Gdański.

Następnego dnia w Gdańsku odbył się turniej finałowy dziewcząt, w którym siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie po znakomitej walce zdobyły brązowy medal Mistrzostw Województwa! Zawody wygrały zawodniczki z Gdańska, które w walce o złoty medal pokonały Kwidzyn.

Jest to kolejny sukces uczniów z Chwaszczyna. Należy przypomnieć, iż ich starsi koledzy w 2016 roku zdobyli Wicemistrzostwo Województwa w mini piłce siatkowej, a w zeszłym roku zdobyli srebrny medal w Wojewódzkim Finale Gimnazjady.
Wszyscy zawodnicy są uczniami klas sportowych o profilu siatkarskim istniejących od wielu lat w chwaszczyńskiej szkole. Serdecznie gratulujemy!

nadesłane/Robert Zochniak

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.