Wakacje marzeń - Czarter Jachtów w Chorwacji

środa, 20 marca 2019 r., 12:35
fot. nadesłane

Chorwacja ma w sobie wyjątkowy urok, łagodny klimat i dużo dni słonecznych w ciągu roku. Oprócz tego pełno w niej zabytków z czasów rzymskich i średniowiecznych oraz miejsc, które watro zobaczyć. Złociste plaże i ciepłe wody Adriatyku szczególnie w czasie wakacyjnym przyciągają rzesze turystów spragnionych tego typu atrakcji.

"Postaw żagle" na Adriatyku

Ten, kto lubi żeglować, dobrze wie, jak dużo radości i dobrej zabawy przynosi taka forma relaksu. Niektórzy wsiadają do żaglówki czy jachtu raz do roku, inni przyjeżdżają częściej, aby oddawać się bez ograniczeń swojej pasji. Jednak urokliwe tereny, krystalicznie czysta woda i bajkowe zatoczki to nie wszystko. Konieczny jest także dobrej jakości sprzęt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Na szczęście można spełniać swoje marzenia związane z żaglowaniem, korzystając z czarteru jachtów. W Chorwacji tego typu miejsc jest pod dostatkiem.

Na czym to polega?

Czarter jachtu to zawarcie umowy między klientem a armatorem, który wynajmuje jacht za określoną opłatą. Dla osób, które nie mają prywatnych żaglówek, czarter jest czymś oczywistym, opłacalnym i bezpiecznym. Podpisanie umowy oznacza, że to, co zostało w niej zapisane, będzie zrealizowane, czyli dostanie się właśnie ten, a nie inny jacht czy żaglówkę z konkretnym wyposażeniem. Określony zostaje także czas oraz kwota. Jeśli nikt z załogi nie ma uprawnień do sterowania jachtem, wtedy konieczne będzie opłacenie dodatkowo skipera. W Chorwacji jest wiele możliwości wynajęcia jachtu, wystarczy znaleźć dobrą, ale i opłacaną ofertę w Sieci, aby dopełnić formalność. Warto skorzystać z propozycji czarteru jachtów grupy pasjonatów GlobeSailor https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-chorwacja-d265.html, którzy profesjonalnie pomagają znaleźć odpowiedni jacht, dopasowując ofertę do możliwości finansowych i preferencji klienta.

Poluzuj cumę…

Po dopełnieniu formalności wystarczy poczekać na dzień rejsu i wyruszyć w morze. Jeśli na jachcie znajdują się sami nowicjusze, trzeba zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na pokładzie i słuchać się skipera, który na czas rejsu staje się kapitanem. Jachty są bardzo dobrze wyposażone i dodatkowo można je doposażyć za odpowiednią opłatą, dlatego rejs przebiega w komfortowych warunkach. Przysłowiową wisienką na torcie są urokliwe krajobrazy, zaciszne zatoczki i wyspy oraz spotykane od czasu do czasu delfiny. Niezwykła fauna i flora oraz krystaliczne ciepłe wody Adriatyku - to wszystko składa się na arcyciekawą chorwacką przygodę, której warto choć raz zasmakować.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.