Czy na Kaszubach są białe plamy komunikacyjne? Sprawdził to reporter Radia Zet

środa, 20 marca 2019 r., 14:38
fot. AL

W środowe przedpołudnie reporter Radia Zet sprawdzał, czy z małej wsi na Kaszubach można dotrzeć komunikacją publiczną do Trójmiasta. Tym samym chciał sprawdzić, czy przywracanie komunikacji autobusowej ma sens. Podróż z Wdzydz do Gdańska zajęła mu łącznie 3,5 godziny. Nasza redakcja towarzyszyła mu na odcinku Somonino-Żukowo.

- Inicjatywa wzięła się stąd, iż partia rządzącą zapowiedziała, jako jeden z celów nowej piątki, przywrócenie zlikwidowanych połączeń PKS. Postanowiliśmy sprawdzić takie miejsca, które straciły te połączenia - przyznaje Maciej Bąk z Radia Zet.

On wylądował w kaszubskich Wdzydzach, jego redakcyjny kolega na Mazowszu. Michał Dzienyński kilkunastokilometrowy odcinek z małej wsi do miasta musiał pokonać na piechotę, czy licząc na życzliwość kierowców. A jak poradził sobie Maciej Bąk na Kaszubach?

- Wdzydze straciły połączenia PKS 1 marca. Na miejscu okazało się, że lokalna społeczność nie jest pogrążona w wielkim kryzysie. Wraz z końcem rozkładu PKS-u, pojawił się nowy - prywatnego przewoźnika. Kursuje on w normalnych godzinach, w dodatku jest tańszy niż PKS, a pasażerowie wręcz nie tęsknią za PKS-em, bo mają większy komfort - przyznaje Maciej Bąk z Radia Zet.

- Pokazuje to, że idea przywracania połączeń jest fajna, ale na pewno warto ją przemyśleć. Niekoniecznie trzeba przywracać ją wszędzie tam, gdzie zniknęła. Trzeba to przemyśleć i przede wszystkim zrobić to z głową - podsumowuje reporter Radia Zet.

Podróż z Wdzydz do Gdańska zajęła mu łącznie 3,5 godziny. Nasza redakcja towarzyszyła mu na odcinku Somonino-Żukowo.A waszym zdaniem, czy przywracanie połączeń autobusowych jest potrzebne i ma sens?

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.