Gmina Żukowo. Zakończyły się zebrania wiejskie. Dziewięciu nowych sołtysów

czwartek, 21 marca 2019 r., 22:48
fot. nadesłane

W żukowskiej gminie zakończyły się zebrania wiejskie sprawozdawczo - wyborcze, na których wybierano sołtysów i rady sołeckie. Podczas spotkań z mieszkańcami sołtysi przedstawiali sprawozdania ze swoje działalności w minionej czteroletniej kadencji. W drugiej części zebrań wybierano nowych sołtysów, bądź przedłużano mandat dotychczasowym do pełnienia swojej funkcji na kolejne pięć lat. To samo dotyczyło rad sołeckich.

W żukowskiej gminie są 22 sołectwa. Zebrania trwały od 21 stycznia do 11 marca. Według przygotowanego harmonogramu pierwszym sołectwem, w którym wybrano sołtysa, był Babi Dół, ostatnim Rębiechowo.

W dziewięciu sołectwach rządzić będą nowe osoby. Są to: w Baninie - Wojciech Koza-Zatoński, w Glinczu - Izabela Małycha, w Łapinie Kartuskim - Angelika Szymichowska, w Małkowie - Elżbieta Gruba, w Otominie - Mirosław Wilczewski, w Pępowie - Katarzyna Wierczyńska, w Chwaszczynie Aleksandra Nosel, w Widlinie Dorota Tuskowska i w Rębiechowie Grzegorz Cywka.

W pozostałych sołectwach szefami pozostali dotychczasowi sołtysi. W Rutkach - Bernadeta Pruszak, w Skrzeszewie - Elżbieta Klinkosz, w Sulminie - Lidia Cendrowska, w Tuchomiu - Zbigniew Lidzbarski, w Żukowie - Stanisław Szreder, w Babim Dole - Grażyna Laskowska, w Borkowie - Bartosz Dagiel, w Leźnie - Grzegorz Rek, w Miszewie - Bogumiła Wandtke, w Niestępowie - Emilia Młyńska, w Przyjaźni - Krzysztof Krasowski, w Nowym Świecie - Piotr Kurzyński i w Czaplach - Katarzyna Cichowicz.

W styczniu odbyły się też wybory do Rad Osiedli w Żukowie. Wybrano przewodniczących i składy zarządów. Przewodniczącymi zostali: Osiedle Dolne - Tomasz Muziński, Osiedle Elżbietowo - Bartosz Mędrala, Osiedle Norbertanek - Józef Gogoliński, Osiedle Nowe - Jerzy Formela. Nową przewodniczącą Osiedla Wybickiego została Krystyna Rogalewska.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.