Dzień Otwarty w ZKiW w Stężycy z czekoladą w roli głównej

czwartek, 21 marca 2019 r., 09:04
fot. nadesłane

W piątek 15 marca drzwi Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy otworzyły się dla wszystkich chcących poznać możliwości, które na co dzień są oferowane uczniom placówki. Główną rolę w tym dniu grała czekolada, którą degustowano pod niemal wszystkimi postaciami.

Punktualnie o godzinie 17.00, w hali widowiskowo sportowej, dyrektor Lucyna Kerlin przywitała wszystkich przybyłych. W swoim wystąpieniu zapoznała rodziców ze specyfiką pracy oraz planami rozwoju szkoły. Następnie można było podziwiać występy małych recytatorów i zespołu "Promyki" oraz zobaczyć pokazowe treningi piłki nożnej i siatkowej. Warto wspomnieć, że uczestniczyli w nich nie tylko obecni uczniowie, ale również absolwenci.

Główną rolę w tym dniu grała czekolada, z którą związane były atrakcje i pokazy przygotowane przez nauczycieli. Rodzice wraz z pociechami mogli odwiedzić Escape Room, wziąć udział w czekoladowym biegu patrolowym, rozwiązywać łamigłówki humanistyczne i matematyczne, nauczyć się kodowania, poznać pracę z matą i tablicą interaktywną, zagrać w słodkie warcaby, popisać się umiejętnościami plastyczno-technicznymi. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz profesjonalnego cukiernika, ale także wystawa przygotowana przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej oraz ekspozycja zabytkowych sprzętów kaszubskich.

Niewątpliwie najbardziej zapamiętana zostanie miła atmosfera tego popołudnia, stworzona zarówno przez kadrę nauczycielską jak i przybyłych gości. Spotkanie pokazało niezwykłą gościnność szkoły i świetną współpracę z rodzicami. Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy dał wyraźny znak, że jest nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale także świetnej zabawy w serdecznej i przyjaznej atmosferze.

nadesłane/ZKiW Stężyca

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.