Dni otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

czwartek, 21 marca 2019 r., 12:28
fot. AL

Zwiedzanie szkoły, warsztaty, wystawy, konkursy z nagrodami i niespodzianki - tak w wielkim skrócie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach upłynął dzień otwarty. Z bogatą ofertą placówki zapoznali się przyszli absolwenci klas gimnazjalnych i klas ósmych.

"Dni otwarte" to szansa by pokazać drugie, bardziej codzienne oblicze szkoły. Absolwenci trzecich klas gimnazjalnych i klas ósmych odbywający tego dnia swoistą wycieczkę po lokalnych placówkach mają więc okazję zobaczyć do jakich dodatkowych kółek zainteresowań mogliby tam dołączyć, na jakich płaszczyznach nauki, kultury czy sportu dana szkoła odnosi sukcesy i co jest w stanie zaoferować młodzieży poza realizacją programu nauczania.

Szkoły podejmują więc rywalizację w wymyślnych sposobach na to, by tego dnia było kolorowo, głośno, wesoło i ciekawie. Które szkoły sztukę skutecznego marketingu przyswoiły najlepiej pokażą najbliższe tygodnie, gdy ruszy rekrutacja i do sekretariatów zaczną spływać pierwsze podania.

Moc atrakcji na absolwentów trzecich klas gimnazjalnych i klas ósmych czekało między innymi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Najpierw odbyli wędrówkę po placówce, gdzie czekały na nich warsztaty chemiczne, z pierwszej pomocy medycznej, czy językowe. Wycieczka zakończyła się na sali gimnastycznej, gdzie mogli zapoznać się funkcjonującymi w szkole kółkami zainteresowań, w tym fotograficznym, czy dziennikarskim. Swoje umiejętności prezentowały też przyszłe mistrzynie fryzjerstwa, czarując piękne fryzury. Był też czas na zabawę i sportowe wyzwania.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.