Gimnazjaliści i ósmoklasiści odwiedzili ZST w Kartuzach

czwartek, 21 marca 2019 r., 13:43
fot. MD-Z

Kilkuset ósmoklasistów i gimnazjalistów odwiedziło w środowe popołudnie Zespół Szkół Technicznych im. Floriana Ceynowy w Kartuzach. Uczniowie i nauczyciele przygotowali na Dzień Otwarty mnóstwo atrakcji. Młodzież mogła zapoznać się z ofertą i kierunkami kształcenia.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych szkół podstawowych za kilka miesięcy zakończą kolejny etap nauki i będą wybierać dalszy kierunek swojego kształcenia. Z pomocą w podjęciu trudnych decyzji przychodzą szkoły ponadgimnazjalne, które już od wielu lat 21 marca organizują w powiecie kartuskim dni otwarte.

Zespół Szkół Technicznych im. Floriana Ceynowy w Kartuzach przygotował na swój Dzień Otwarty mnóstwo atrakcji. W poszczególnych salach gimnazjaliści i ósmoklasiści mogli zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz działającymi w szkole kołami zainteresowań. ZST w technikum kształci w kierunkach budowlanym, mechanicznym, usług fryzjerskich, elektrycznym, mechatronicznym i urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, natomiast w zasadniczej szkole zawodowej w zawodach mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, ślusarz i fryzjer.

Dni otwarte to dla gimnazjalistów okazja, by poczuć panującą w szkole atmosferę, poznać swoich przyszłych nauczycieli, starszych kolegów i, co najważniejsze, profile kształcenia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.