Uczniowie ZSP w Somoninie zachęcali do kontynuacji edukacji w ich placówce

czwartek, 21 marca 2019 r., 14:45
fot. AL

Zgodnie z tradycją kolejny już rok, 21 marca to nie tyle słynny "dzień wagarowicza", co "Dzień Otwarty" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie. Tego dnia somonińska młodzież nie tylko nie ucieka ze szkolnych murów, co wręcz przyciąga do nich przyszłych absolwentów klas gimnazjalnych i klas ósmych. Uczniowie prezentują swoje zdolności i umiejętności, które zdobywają podczas kształcenia w placówce, by zainspirować swoich młodszych kolegów i zachęcić ich do kontynuacji edukacji właśnie w ich szkole.

W czwartek bodajże wszystkie szkoły ponadgimnazjalne na terenie powiatu kartuskiego przygotowały swoje "Dni Otwarte", starając się zachęcić tegorocznych absolwentów gimnazjów I ósmoklasistów do kontynuowania edukacji właśnie w ich placówce. Szkoły prześcigały się w atrakcyjnych sposobach przedstawienia swojej oferty, funkcjonujących tam kół zainteresowań i posiadanej bazy dydaktycznej.

Nie inaczej było w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, który tradycyjnie przygotował dla swoich gości sporo niespodzianek między innymi pokazy kulinarne, prezentacje wyjazdów i staży zagranicznych, gry, quizy i konkursy, promujące ofertę zawodów: gastronomicznych, hotelarskich, turystycznych oraz kierunków w ramach klas wielozawodowych. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności - podczas gotowania, serwowania deserów i obsługi konsumenta, promocji zdrowej żywności, jak i zdolności fryzjerskie, stolarskie, hydrauliczne czy dekarskie i ślusarskie.

Gimnazjaliści i ósmoklasiści wyszli z budynku Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Somoninie pełni pozytywnych wrażeń z nabytej wiedzy o życiu szkoły. A dyrekcja placówki i i jej uczniowie mają nadzieję, że ich goście chętnie powrócą do nich już 1. września.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.