W sobotę akcja oddawania krwi w Sierakowicach

piątek, 22 marca 2019 r., 08:55
fot. archiwum

Już po raz piąty przy parafii św. Marcina w Sierakowicach odbędzie się akcja dzielenia się darem, jakim jest krew. Tym drogocennym płynem będzie można podzielić się w sobotę, 23 marca w godzinach od 9 do 14.

Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Do podzielenia się płynem dającym nadzieję i ratującym życie już po raz piąty zachęca parafia św. Marcina w Sierakowicach. W sobotę przy tamtejszym kościele w godzinach od 9 do 14 stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew.

Drogocenny dar zostanie przekazany Wojewódzkiemu Centrum Onkologii w Gdańsku. Wśród krwiodawców biorących udział w akcji rozlosowane zostaną trzy nagrody.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.