Kaszëbsczé Ptôchë - reportaż o sportach powietrznych na Kaszubach

poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 10:00

Mozaika pól, lasów i jezior - widoki zapierające dech w piersiach. Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. Kaszëbsczé Ptôchë opowiedzą o powietrznych sportach na Kaszubach.

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Kaszuby to bez wątpienia region, który urzeka swoim pięknym zróżnicowanym krajobrazem. Jednak żadne zdjęcia ani nagrania nie są w stanie oddać prawdziwego uroku regionu, jaki można obserwować z wysokości.

W pierwszej części filmu Tomasz Tatak opowiada o niezwykłych widokach, które można podziwiać z perspektywy lotu ptaka. Paralotniarz oprócz tego wyjaśnia Słomczyńskiemu jakie są zasady dotyczące latania na paralotni.

W drugiej części reportażu Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz razem z kamerą wybrali się na lot balonem. W reportażu relacjonują oni wrażenia ze swojej podróży w przestworzach, a o szczegółach pracy baloniarza opowiada im Wojciech Telszewski.

W nagraniu można obejrzeć fragmenty nagrań przelotów paralotniarskich nad Kaszubami oraz zarejestrowane podczas lotu balonem widoki przepięknej panoramy Szwajcarii Kaszubskiej.

Film można obejrzeć w portalu oraz w serwisie Youtube.

Reportaż powstał na zlecenie Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Mirachowskiej w ramach operacji pt. "Zachowanie dorobku kulturowego Kaszub i promocja języka kaszubskiego poprzez wyprodukowanie serii filmów dokumentalnych i ich promocja w internecie" współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.