"Klasztorną" odwiedziło 1600 uczniów na dniach otwartych

sobota, 23 marca 2019 r., 07:48
fot. nadesłane

W pierwszy dzień wiosny I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach otworzyło swoje podwoje dla młodzieży z klas ósmych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjów.

Szkołę odwiedziło ponad 1600 osób z 51 szkół!!! Duże grupy ze szkół, rodzice z dziećmi, a nawet sami rodzice spędzili czas w murach I LO.

Na Klasztornej na przyszłych adeptów czekali nauczyciele, samorząd szkolny oraz doskonale przygotowani do oprowadzania licealiści. W auli oraz na kilkuset metrach szkolnych korytarzy i klas zaprezentowano nową ofertę I LO, a także to, z czego szkoła najbardziej słynie: najwyższa w powiecie zdawalność matur; szeroki wybór języków obcych; projekty i wymiany międzynarodowe - Erasmus, wymiana polsko- ukraińska, polsko- niemiecka; współpraca z wieloma uczelniami.

Dodatkowo stoiska przedmiotowe, kół zainteresowań, wolontariatu, bogate zaplecze biblioteczne oraz sportowe. Odwiedzający chętnie zaglądali też do szkolnych kronik. Przyszli uczniowie chętnie brali udział w pokazach, konkursach, quizach. Hałas nie zagłuszył ważnych rozmów z nauczycielami i uczniami.

nadesłane/M.Plichta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.