Udane zakończenie sezonu narciarskiego Cartusii w kraju i zagranicą

niedziela, 24 marca 2019 r., 09:55
fot. nadesłane

Na ostatni start narciarski w tym sezonie zawodnicy Cartusii udali się do Białki Tatrzańskiej, gdzie zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży SZS. Reprezentanci z Kartuz w zawodach, wypadli dobrze, plasując się w środku stawki. Seniorzy klubu swoich sil spróbowali za granicą, biorąc udział w prestiżowych biegach narciarskich w Szwajcarii, Rosji i Norwegii.

Mimo, że przygotowania do tych zawodów były utrudnione z powodu braku śniegu w Kartuzach zawodnikom Cartusii udało się wywalczyć w Białce Tatrzańskiej następujące miejsca:

• Natalia Myszk zajęła 13 miejsce w klasyku (1 km) i 12 w stylu dowolnym (2 km),
• Paulina Myszk zajęła 14 miejsce w klasyku (3 km) i 12 w stylu dowolnym (5 km),
• Klaudia Merchel zajęła 14 miejsce w klasyku (3 km) i 14 w stylu dowolnym (5 km),
• Damian Merchel zajęła 21 miejsce w klasyku (3 km) i 21 w stylu dowolnym (5 km),

Jednocześnie w dużych maratonach narciarskich cyklu Worldloppet startowali seniorzy klubu. Andrzej Guziński swój ostatni maraton w sezonie ukończył w Szwajcarii, gdzie odbył się największy na świecie bieg narciarski w stylu dowolnym (14200 zawodników) Engadin Ski Marathon na dystansie 42 km.

Janusz Meissner w ostatnim czasie ukończył inne dwa maratony Woldloppet. Pierwszy to Demino w Rybińsku (Rosja) na dystansie 50 km w stylu dowolnym. Drugi Birken (najtrudniejszy w cyklu Wordloppet 1,1 km przewyższeń) natomiast odbył się w Norwegii na słynnej trasie z Rena do Lillehammer - na dystansie 54 km w stylu klasycznym. To jest jedyny bieg maratoński w którym trzeba startować z 3,5 kg plecakiem. W konkurencji kobiet pierwsza była oczywiście Justyna Kowalczyk.

Oprac.SG
nadesłane/Janusz Meissner

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.