Żukowo. Piłkarze ręczni SPR przegrywają w starciu z Meblami Wójcik Elbląg

niedziela, 24 marca 2019 r., 20:33

W niedzielne popołudnie SPR GKS Żukowo podejmowało na swoim parkiecie drużynę Meble Wójcik Elbląg. "Mentalnie zostaliśmy w szatni" - mówił trener Jakub Bonisławski po spotkaniu. Wbrew oczekiwaniom gospodarze przegrali z elblążanami 29:31.

Po trzytygodniowej przerwie Żukowianie w ramach 18 kolejki spotkań I ligi, rozegrali mecz z drużyną z Elbląga. Stawką spotkania dla podopiecznych Jakuba Bonisławskiego był powrót na piątą lokatę w tabeli.

Pierwsza połowa spotkania jednak zdecydowanie należała do rywali, którzy za sprawą trzech bramek już w siódmej minucie wyszli na trzypunktowa przewagę. Dalej było już tylko gorzej. Błędy w ataku i obronie poskutkowały tym, iż na przerwę SPR schodził ze stratą sześciu punktów przy wyniku 13:19.

W drugiej połowie goście nieco rozszczelnili swoją obronę co pozwoliło żukowianom odrobić straty. Dzięki serii pięciu bramek zespół z Kaszub zmniejszył dystans do rywali na jeden punkt. Nie pozwoliło to jednak na zmianę losów tego spotkania. Na minutę przed końcem rywale prowadzili dwoma bramkami i wiadomo już było, że to oni będą się cieszyć z końcowego zwycięstwa.

Rozczarowania z wyniku nie krył trener SPR Jakub Bonisławski.

- Mentalnie zostaliśmy w szatni. Być może ta trzytygodniowa przerwa zadziałała na niekorzyść. Dla mnie jednak jest to nie dopuszczalne. Zawodnicy maja takie umiejętności, które muszą pokazywać w każdym meczu o każdej porze dnia i nocy. Błędy własne, pośpiech, sytuacje nie wymuszone spowodowały, że Elbląg otrzymał prezenty dzięki, którym powiększał swoja przewagę. Ten mecz pokazuje, ze musimy popracować nad koncentracja i realizacja pewnych założeń. Myślę, że piąte miejsce po pierwszej rundzie było jak najbardziej zasłużone. Ten zespół stać na to aby znaleźć się w pierwszej piątce - komentował wynik spotkania selekcjoner drużyny z Żukowa.

Kolejny mecz w ramach 19 kolejki spotkań SPR GKS Żukow zagra na wyjeździe z SMS ZPRP Gdańsk, który obecnie zajmuje czwarta lokatę w tabeli.