Gokarty na pedały dla dzieci

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 08:38
fot. nadesłane

Gokarty na pedały dla dzieci stały się modne kilka lat temu, lecz cały czas nie schodzą z listy najbardziej przez dzieci wymarzonych zabawek. Dlaczego tak się dzieje? To proste: szkraby uwielbiają czuć pęd powietrza we włosach, jednak zabawa na rowerze często kończy się bolesnym upadkiem. Dlatego właśnie maluchy wolą pedałować na gokartach, które zapewniają tyle samo frajdy, jednak całkowicie beztroskiej i wolnej od nieplanowanych wywrotek!

Dlaczego gokart jest lepszy niż rower?

Gokart daje dziecku 100% stabilizacji, nawet podczas jazdy w trudnym terenie. Cztery spore koła sprawiają, że niezwykle trudno go przewrócić, nawet dorosłej osobie. Na gokarcie dziecko siedzi zupełnie inaczej niż na rowerze: ma pod sobą szerokie, wygodne siedzisko, pewnie trzyma w rękach kierownicę, która nie "ucieka" na najmniejszym wyboju. Gokart ma nisko umieszczony środek ciężkości, co sprawia, że zachowuje się stabilnie nawet podczas szybkiej jazdy w zakrętach. Najprościej mówiąc, gokart oznacza o wiele mniej siniaków, niż rower!

Wysoka jakość pojazdu

Kupując gokart na pedały dla dziecka, warto skupić się tylko na pojazdach od renomowanych producentów. Tanie zabawki z supermarketów nie zawsze mają odpowiednio zabezpieczone ruchome i ostre elementy. Pojazdy wysokiej jakości, jak na przykład gokarty na pedały Berg, mogą poszczycić się europejskimi certyfikatami bezpieczeństwa. Każdy model musi przejść szereg wyśrubowanych testów, zanim trafi do produkcji. Przykładowy model można znaleźć na stronie https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/berg-gokart-dla-dzieci/.

Jak wybrać odpowiedni model?

Wybór odpowiedniego modelu dla dziecka jest kluczowy, aby maluch chętnie wybierał się na przejażdżki. Gokart na pedały musi być dopasowany do wieku, wzrostu i wagi latorośli. Czołowi producenci dostarczają na rynek zarówno proste, lekkie modele dla dwulatków, bardziej zaawansowane pojazdy dla nastolatków, jak i duże, wygodne gokarty na pedały na dorosłych. Niektóre serie gokartów, np. Berg Buddy są skonstruowane tak, by "rosły" wraz z dzieckiem. Mają różne możliwości ustawienia siedzenia i kierownicy. Dzięki temu pojazdem może bawić się trzylatek, jak i ośmiolatek.

Do wyboru, do koloru

Szukając gokarta na pedały dla swojej pociechy, warto też zwrócić uwagę na design. Dziewczynki zakochane są w pojazdach o pastelowych kolorach, podczas gdy chłopcy wolą pojazdy stylizowane na samochody wyścigowe, terenowe czy traktory. Firmy takie jak Berg tworzą wręcz gokarty na podstawie licencji uzyskanych od takich marek jak Jeep, Fiat czy Ferrari. Pojazdy te do złudzenia przypominają miniaturowe rodzeństwo flagowych modeli marek.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.