Kartuskie ekonomistki z ZSZiO najlepsze na Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Podatkach

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 09:14
fot. nadesłane

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbył się etap wojewódzki VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Kartuskie licealistki z ZSZiO wykazały się najlepszą wiedzą, zajmując w konkursie trzy pierwsze miejsca oraz zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się w Katowicach.

Martyna Tusk z Technikum Ekonomicznego w Kartuzach z klasy III TE zajęła w konkursie pierwsze miejsce. Sto procent prawidłowych odpowiedzi w części testowej uzyskały Joanna Łaszewska z klasy III TE, która zajęła drugie miejsce oraz Anita Krefta z klasy II TE, która uplasowała się na trzecim miejscu. Wszystkie trzy laureatki etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Oprócz laureatek w etapie wojewódzkim tego konkursu godnie reprezentowały ZSZiO w Kartuzach Monika Kitowska i Anna Wenta z klasy III TE.

Celem konkursu, zorganizowanego przez Zarząd Oddziału Pomorskiego Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, jest wzbudzenie zainteresowania wśród młodzieży zawodem doradcy podatkowego oraz popularyzacja wiedzy z prawa podatkowego.

Uczennice otrzymały cenne, rzeczowe nagrody, dyplomy oraz słowne wyróżnienie przez jury, dotyczące bardzo wysokiego poziomu wiedzy, jaki zaprezentowały podczas rozwiązywania testu, jak również podczas etapu ustnego, wypowiedzi na temat wylosowanych trzech pytań z zakresu prawa podatkowego i ustawy o doradztwie podatkowym,które były wyczerpujące i na wysokim poziomie.

Pracownik naukowy UG stwierdził, że studenci, studiujący prawo podatkowe mogliby pozazdrościć wiedzy, którą popisywali się laureaci tego etapu. Uczennice do konkursu przygotowywała Małgorzata Klasa.

Oprac. SG
nadesłane/ZSZiO

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.