Kartuscy zapaśnicy z trzema medalmi na Mistrzostwach Polski w Radomiu

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 10:53
fot. nadesłane

Czterech reprezentantów GKS Cartusii Kartuzy wybrało się do Radomia na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Podopieczni Bartłomieja Pryczkowskiego do Kartuz przywieźli srebro i dwa brązy.

W turnieju wzięło udział 134 zawodników, którzy stoczyli 221 pojedynków. W punktacji drużynowej Cartusia z wybrzeżowych klubów uplasowała się najwyżej zajmując 7 miejsce pośród 41 drużyn.

Wśród kartuskich zapaśników najlepiej spisał się Narek Mkhitaryan, który w kategorii do 55 kg zdobył srebrny medal. W kategorii 60 kg Nikodem Drewa po dwóch wygranych, przegrał walkę o wejście do finału. W walce o trzecie miejsce odniósł pewne zwycięstwo. Z kolei Aleksander Mielewczyk faworyt zespołu po wyrównanej walce, w której zabrakło nieco szczęścia stracił szansę na walkę o złoto i ostatecznie na jego szyi również zawisł brązowy krążek.

Czwarty reprezentant Cartusii - Jakub Hildebrandt, podobnie jak koledzy, po dwóch zwycięstwach nie poradził sobie w walce o wejście do finału. Zabrakło spokojnej głowy, gdyż w półfinałowym boju trzymał swojego przeciwnika w pozycji zagrożonej, która powinna zakończyć walkę. W walce o brąz, który był w jego zasięgu zabrakło zdecydowania.

Oprac. SG
nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.