Policyjny pościg za pijanym skuterzystą

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 11:12
fot. archiwum

Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał 55-latek, którego niedzielę zatrzymali policjanci w Żukowie. Nietrzeźwy mężczyzna jechał skuterem i nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze musieli ruszyć za nim w pościg.

W niedzielę w Żukowie policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który prowadził skutera będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec przed policjantami.

- Pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych 55-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego nie zatrzymał się do kontroli. Po krótkim pościgu udało się mu udaremnić dalszą jazdę. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie około 2,8 promila alkoholu - informuje st. sierż. Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyzna odpowie też za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.