Na czym polega trening wibracyjny na specjalnej platformie?

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 11:48
fot. nadesłane

Fitness, jaka każda inna dziedzina, podlega różnym modom. Co jakiś czas pojawiają się nowe sposoby trenowania, które mają na celu zachęcić do aktywności fizycznej. Jedną z nich jest stosowanie urządzeń wibracyjnych, stymulujących ciało do spalania tłuszczu.

Dla zdrowia i urody

Trening wibracyjny rozpropagowały gwiazdy i celebryci. Dość szybko znaleźli się naśladowcy nowej metody odchudzania i ujędrniania ciała. Wykorzystywanie wibracji jest znane w rehabilitacji narządu ruchu. Metodę poleca się również osobom ze znaczną otyłością. Wibracje od lat są elementem terapii kosmonautów. W ten sposób chroniono ich mięśnie przed stopniowym zanikiem, będącym nieodłącznym elementem przebywania w stanie nieważkości. Drugą grupą zawodową, na której testowano wibracje byli sportowcy. U nich celem była optymalizacja efektów treningów. Stopniowo wibracje dotarły do branży fitness. I nic nie wskazuje na to, aby szybko miały mieć jakąś poważną konkurencję.

Dobroczynne drgania

Aby przekonać się, jak działają drgania w praktyce, można spróbować takiego urządzenia, jak platforma wibracyjna z krzesełkiem Rock'n Fit. Dzięki niemu można wyszczuplić ciało bez wychodzenia z domu. Siedzisko urządzenia emituje wibracje, które przenoszą się na mięśnie i ścięgna. Pobudzają włókna mięśniowe do silnego skurczu, porównywalnego do tego, jaki osiągamy przy treningu siłowym. Zmieniając natężenie drgań można osiągnąć efekt masażu, rozluźniającego mięśnie. Podczas ćwiczeń zaangażowanych jest większość mięśni. Taki efekt trudno uzyskać w inny sposób. Co dają wibracje? Wpływają pozytywnie na większość struktur ciała: kości, stawy, mięśnie i więzadła. Trening poprawia krążenie krwi i odprowadzanie produktów przemiany materii mięśni. Jego sukcesywne stosowanie daje wzrost siły i wytrzymałości mięśni. Drgania wzmacniają kości, co stanowi ważny element profilaktyki przeciwko osteoporozie.

Domowe wibracje

Platforma wibracyjna z krzesełkiem Rock'n Fit to doskonały sposób na trening w domu. Nie ma konieczności dojeżdżania do miejsca, które oferuje porównywalny sprzęt. Własne urządzenie do ćwiczeń najbardziej doceniamy w chłodniejsze miesiące, kiedy mamy o wiele mniej motywacji do aktywności fizycznej. Platforma nie zajmuje wiele miejsca. Łatwiej ją schować niż na przykład rower stacjonarny lub orbitrek a pozwala na ćwiczenie o wiele więcej partii mięśniowych. Wyposażona jest w krzesełko, które zapewnia najlepsze efekty treningowe. Nie tylko stabilizuje sylwetkę, ale również pomaga utrzymać tułów na odpowiedniej wysokości. Ten skuteczny trening ciała wykonuje się również przy użyciu taśm oporowych do ćwiczenia ramion. Są one dołączone do zestawu, który zawiera również poradnik, jakie ćwiczenia można uskuteczniać dzięki urządzeniu.

Stosowanie platformy wibracyjnej Rock’n Fit ułatwia pilot zdalnego sterowania. Dzięki niemu można szybko i sprawnie zmienić natężenie wibracji od łagodnych po intensywne - urządzenie potrafi stymulować mięśnie całego ciała nawet do kilkuset skurczów na minutę.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.