Powiat kartuski laureatem konkursu "Zdrowy samorząd"

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 12:38
fot. internet/kartuskipowiat.pl

Powiat kartuski doceniono za program profilaktyki zakażeń wirusem HCV. Został laureatem drugiej edycji konkursu "Zdrowy Samorząd". Zgłoszono do niego aż 179 samorządowych programów polityki zdrowotnej, kampanii edukacyjnych i akcji profilaktycznych z całego kraju.

Konkurs zorganizowano po raz drugi. Ma na celu wyłonienie najlepszych prozdrowotnych inicjatyw polskich samorządów. Organizują go portalsamorzadowy.pl oraz portal i magazyn "Rynek Zdrowia". W tegorocznej edycji wpłynęło aż 179 zgłoszeń programów z 82 samorządów. Spośród nich wybrano 30, które otrzymały nominację. Oceniała je rada konsultacyjna tworzona przez grona ekspertów i wybrała oraz nagrodziła statuetką program realizowany przez Samorząd Powiatu Kartuskiego.

Powiat kartuski doceniono za "Program profilaktyki zakażeń HCV dla mieszkańców powiatu kartuskiego na lata 2017-2019". Ma on na celu wczesne wykrywanie i profilaktykę wirusa HCV, który jest bezpośrednią przyczyną zapalenia wątroby typu C. W latach 2017-2018 skorzystało z niego ponad 1,4 tys. mieszkańców powiatu. Badania pozwoliły określić wstępną skalę zakażenia wirusem w powiecie kartuskim oraz podjąć działania zapobiegawcze w sprawie dalszej transmisji wirusa.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.