Czeczewo. Najmłodszym przypomniano o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 19:18
fot. nadesłane/Anna Laskowska

Problematyka zapewnienia bezpieczeństwa uczniom "w drodze do szkoły" oraz "w drodze ze szkoły" coraz częściej znajduje sie w centrum opinii publicznej. Pokazywane w mediach incydenty powodują wzmożoną czujność i ostrożność szkół, rodziców uczniów i policji. Na zaproszenie dyrekcji szkół przedstawiciele policji coraz częściej instruują dzieci o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie z uczniami klas: 0,I,II,III,IV spotkali się: st. sierż. Daria Olchowiak i sierż. Sebastian Klamrowski z Policji w Kartuzach.

Zaproszeni prelegenci przekazali wiele rad najmłodszym uczniom, m.in.:

1. Jeśli jesteś zaczepiany przez nieznajomego powiadom o tym niezwłocznie rodziców lub opiekunów.
2. Nie przyjmuj od nieznajomych żadnych prezentów w postaci słodyczy, zabawek, pieniędzy.
3. Nie ufaj obcym. Nie oddalaj się z nimi od miejsca zamieszkania czy zaprzyjaźnionej grupy osób.
4. Klucze od mieszkania noś w miejscu niewidocznym dla obcego, nieznajomemu nie wolno podawać swojego adresu zamieszkania.
5. Jeśli nieznajomy zapyta cię o drogę, pod żadnym pozorem nie wsiadaj z nim do samochodu, którym jedzie.

nadesłane/ SP w Czeczewie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.