Banino. Spotkanie autorskie z Wojciechem Kołyszką i Jovanką Tomaszewską

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 19:26
fot. nadesłane

W poniedziałek, 18marca 2019r., uczniowie klas trzecich i pierwszych Szkoły Podstawowej w Baninie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorami książek dla dzieci - Wojciechem Kołyszką i jego żoną Jovanką Tomaszewską.

Dowiedzieliśmy się, że pan Wojtek z wykształcenia jest plastykiem, a książki zaczął pisać około 25 lat temu. Pracował wtedy z dziećmi w świetlicach szkolnych i zauważył, że brakuje książek, których treść pomagałaby dzieciom rozumieć przeżywane emocje.

Książki pisze przy współpracy z psychologiem. Na spotkaniu zaprezentował kilka swoich oryginalnych ilustracji. Odpowiadał też z żoną na wszystkie zadane pytania. Na koniec mogliśmy zdobyć autografy Wojciecha Kołyszki i Jovanki Tomaszewskiej.

nadesłane/SP Banino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.