Pomieczyno. Zbudowano ciąg pieszo - jezdny dla niepełnosprawnych

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 20:06
fot. nadesłane

Przekazano do użytku kolejną inwestycję umożliwiającej dostęp zarówno mieszkańcom jak i turystom do infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Pomieczynie pod nazwą : Budowa ciągu pieszo-jezdnego wraz z siłownią zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych w Pomieczynie.

Projekt realizowany w ramach działania 4.2 "realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnych, objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

Zakres inwestycji obejmował : wykonanie ciągu pieszo-jezdnego z kostki betonowej bezfazowej gr. 8 cm koloru grafitowego na powierzchni 1541,99 m 2, wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej gr. 8 cm koloru żółtego na powierzchni 473,52 m 2, zamontowanie siłowni zewnętrznej wyposażonej w rower do ćwiczeń rąk i nóg, sztangę do wypychania, wioślarza, wyciąg główny+ wyciskanie siedząc, wahadło+pajacyk , rower+stepper, tablice informacyjną, ławki i kosz. Ponadto wykonano ogrodzenie siłowni h-1,1 m o długości 54,1 mb oraz zamontowano 8 lamp ulicznych hybrydowych.

Celem zrealizowanej operacji jest rozwój publicznie dostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LGR, związanych z kaszubską tradycja rybacką.

nadesłane/UG Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.