Spłonął domek letniskowy, w którym mieszkali pracownicy z Ukrainy

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 20:18
fot. nadesłane/OSP Pomieczyno

Strażacy z czterech jednostek walczyli we poniedziałkowe popołudnie z pożarem, do którego doszło w Kłosowie. Spłonął tam domek letniskowy, w którym mieszkali pracujący na Kaszubach obywatele Ukrainy. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 13 w Kłosowie. Strażaków zadysponowano do pożaru domku letniskowego, który był przystosowany jako kwatera pracownicza dla kilkorga obywateli Ukrainy. W momencie, gdy pojawił się ogień mieszkańców nie było w domu. Budynek miał konstrukcję drewnianą, ocieplono go styropianem. Niestety mimo szybkiej reakcji strażaków, obiekt spłonął niemal doszczętnie. Starty oszacowano łącznie na 60 tys. zł, w tym 20 tys. to szacunkowa kwota strat w wyposażeniu obiektu. Akcja trwała ponad dwie godziny.

Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni policja.

W akcji uczestniczyli strażacy z JRG Kartuzy, OSP Pomieczyno, OSP Kłosowo i OSP Czeczewo.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.