MKS Lew Lębork zwycięzcą turnieju Somonino Cup 2008. Vigo Tuchom tuż za podium

wtorek, 26 marca 2019 r., 11:32
fot. nadesłane

W sobotę 16 marca na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2008 i młodszych. Był to dwudziesty trzeci turniej z cyklu Somonino CUP, w którym zwycięstwo odniósł MKS Lew Lębork, tuż za podium uplasował się zespól Vigo Tuchom.

Udział w zawodach wzięło 12 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

W grupie A prym wiodła drużyna MKS Lew Lębork, która wygrała grupę zdobywając komplet 9 pkt nie tracąc przy tym bramki. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskali AP Marko-Gol Gdańsk (6 pkt) oraz Amator Kiełpino (3 pkt). Drużynie FC 2009 Gowidlino (0 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. Nadmienić należy, że wszystkie mecze w tej grupie kończyły się wynikami 1:0.

W grupie B o zwycięstwo w grupie trwała zacięta walka pomiędzy dwoma drużynami. Ostatecznie lepszym bilansem bramek pierwsze miejsce zajął zespół UKS GAP Bruskowo Wielkie wyprzedzając FC Gowidlino (oba po 7 pkt). Obok nich awans do ¼ finału uzyskało Vigo II Tuchom (3 pkt). Czwarte miejsce zajął Amator 2009 Kiełpino (0 pkt), któremu pozostała walka o dalsze miejsca.

W grupie C najlepsza okazało się Vigo Tuchom (7 pkt) wyprzedzając Santanę Wielki Klincz (5 pkt). Drużyny te awansowały do ćwierćfinałów, zaś trzecie KS Potęgowo (2 pkt) oraz czwarty MKS Lew II Lębork (1 pkt) zagrali o miejsca 9-12.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, w których KS Potęgowo pokonało Amatora 2009 Kiełpino 3:0, zaś FC 2009 Gowidlino po bezbramkowym remisie okazało się lepsze w serii rzutów karnych od MKS Lew II Lębork wygrywając 3:2.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. Pierwsze dwa były najbardziej zacięte i kończyły się wynikami remisowymi. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1 i w rzutach karnych AP Marko-Gol Gdańsk pokonało 2:0 FC Gowidlino. W następnym meczu było blisko niespodzianki, gdyż zwycięzcy swojej grupy Vigo Tuchom w trakcie meczu dopisało sporo szczęścia wobec indolencji strzeleckiej Amatora Kiełpino. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem bezbramkowym, a rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy z Tuchomia wygrywając 3:2.

W ostatnich dwóch meczach tej fazy wygrywali już zdecydowanie faworyci. Wpierw mimo początkowego oporu MKS Lew Lębork wygrał z Vigo II Tuchom 3:1, a następnie UKS GAP Bruskowo Wielkie rozbiło Santanę Wielki Klincz 5:1.

Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajął MKS Lew II Lębork, który wygrał z Amatorem 2009 Kiełpino 2:1. Na dziewiątym miejscu turniej ukończyło KS Potęgowo pokonując FC 2009 Gowidlino 1:0.

W meczach o miejsca 5-8 Amator Kiełpino pokonał FC Gowidlino 2:1, zaś Santana Wielki Klincz wygrała z Vigo II Tuchom 2:0.

Mecze półfinałowe były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie. W obu mecz nie rozstrzygnął się w regulaminowym czasie gry i potrzebne były rzuty karne. W pierwszym nie padły żadne gole i strzały "z szóstego metra" lepiej wykonywali młodzi zawodnicy AP Marko-Gol Gdańsk pokonując Vigo Tuchom 3:1. Drugie spotkanie, które było najciekawszym meczem turnieju zakończyło się wynikiem 1:1 i w rzutach karnych po świetnych interwencjach bramkarza MKS Lew Lębork pokonał UKS GAP Bruskowo Wielkie 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme padł bezbramkowy remis i w serii rzutów karnych FC Gowidlino pokonało Vigo II Tuchom 3:2. Miejsce piąte zajęła Santana Wielki Klincz, która po remisie 2:2 pokonała w rzutach karnych Amatora Kiełpino 2:1. W meczu o najniższy stopień podium UKS GAP Bruskowo Wielkie pokonał pewnie Vigo Tuchom 4:0.

W finale spotkały się drużyny, które spotkały się już w fazie grupowej. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu MKS Lew Lębork pokonał AP Marko-Gol Gdańsk 1:0.

Składy medalistów:
1. MKS Lew Lębork - Filip Kondracik, Mikołaj Kałużny (6), Max Raczyński, Jan Muller, Stanisław Barański, Mateusz Damps, Szymon Nowicki (2), Aleksander Kowalczuk, Artur Terman.

2. AP Marko-Gol Gdańsk - Daniel Drewing, Igor Kopeć (1), Tymon Jędrzejczyk, Szymon Grabarek (1), Wojciech Zahnd, Dawid Dopierała, Kuba Garbos, Maciej Suchorz (1), Mikołaj Piotrowski.

3. UKS GAP Bruskowo Wielkie - Filip Paradowski, Kinga Adamska (4), Dacjan Staranowicz (9), Aleksy Winsztal, Gracjan Hermann (4), Igor Nowakowski (1), Oskar Gnich (1).

Klasyfikacja końcowa:

1. MKS Lew Lębork
2. AP Marko-Gol Gdańsk
3. UKS GAP Bruskowo Wielkie
4. Vigo Tuchom
5. Santana Wielki Klincz
6. Amator Kiełpino
7. FC Gowidlino
8. Vigo II Tuchom
9. KS Potęgowo
10. FC 2009 Gowidlino
11. MKS Lew II Lębork
12. Amator 2009 Kiełpino

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Dacjan Staranowicz (UKS GAP Bruskowo Wielkie)
- najlepszy bramkarz : Filip Kondracik (MKS Lew Lębork)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Jakub Lepak (Santana Wielki Klincz)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.