Patryk Borzestowski brązowym medalistą mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym

środa, 27 marca 2019 r., 11:54
fot. nadesłane

W miniony weekend w Zalesiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiej Unii Trójboju Siłowego. Patryk Borzestowski reprezentujący Klub Radunia Stężyca, jako jedyny na świecie niewidomy zawodnik Trójboju na świecie, w zawodach wywalczył brązowy medal.

Trójbój Siłowy to najpopularniejsza siłowa dyscyplina sportu na świecie. Patryk Borzestowski ze Stężycy, po raz pierwszy zaprezentował się na zawodach o tak dużym prestiżu. W trakcie dwóch dni, w zawodach udział wzięło kilkuset zawodników i zawodniczek z Polski i zagranicy w wieku od 14 do 70 lat, a wśród nich mistrzowie Polski, Europy i świata.

Patryk Borzestowski rywalizował w silnie obsadzonej kategorii do 110 kg juniorów do 23 lat. Zdobył brązowy medal przegrywając z rekordzistą świata Konradem Blewązka.

- Patryk to połączenie wielkiego talentu, pracowitości, uporu oraz dużej wiedzy o sportach siłowych. Jest jedynym na świecie niewidomym zawodnikiem Trójboju na już światowym poziomie. Marzeniem Patryk jest, aby w Stężycy rozpropagować ten popularny sport - komentuje trener Grzegorz Treder.

Konsultacje trenerskie Patrykowi udzielają znani, utytułowani oraz nadal startujący zawodnicy, Jan Łuko oraz Marian Knuth - mistrz świata z Wielkiego Klincza, z którym Patryk planuje wspólne treningi.


Oprac. SG
nadesłane/Grzegorz Treder

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.