Kolejny klub i nowa radna w Radzie Miejskiej w Kartuzach

środa, 27 marca 2019 r., 11:57
fot. MD-Z

Na środowej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach ślubowanie złożyła nowa radna - Dorota Zarach, która objęła mandat po wiceburmistrzu Wojciechu Jaworowskim. Na początku obrad poinformowano również o powołaniu nowego klubu "Samorządni", któremu przewodniczy Andrzej Pryczkowski.

Dorota Zarach w środę złożyła uroczyste ślubowanie i zasiadła w gronie członków Rady Miejskiej w Kartuzach. Nowa radna objęła mandat po Wojciechu Jaworowskim, który zdobył mandat w październikowych wyborach, jednak postanowił pozostać na stanowisku wiceburmistrza Kartuz. Nowa radna startowała z listy KWW Zrzeszeni dla Kaszub i w wyborach uzyskała 111 głosów. Jest mieszkanką Kiełpina.

Na sesji poinformowano też o powstaniu nowego klubu radnych - "Samorządni". Jego członkami zostali Andrzej Pryczkowski, Andrzej Dawidowski, Andrzej Borzestowski i Ryszard Duszyński.

- Zapraszam wszystkich do współpracy. Chcielibyśmy działać ponad podziałami w tej radzie, jak i ponad podziałami politycznymi, które są w kraju. Zapraszam wszystkich radnych do konstrukcyjnej współpracy - powiedział Andrzej Pryczkowski informując o powołaniu klubu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.