Wiemy, kto w tym roku zaśpiewa na Sobótkach w Żukowie

środa, 27 marca 2019 r., 12:27

Na tegorocznej imprezie sobótkowej w Żukowie wysłuchać można będzie trzech ciekawych koncertów. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Filip Lato, Baranovski i Grzegorz Hyży.

Żukowskie sobótki to największa tego typu impreza w regionie. Odbywające się rokrocznie w jej ramach świetne koncerty od lat przyciągają do Parku nad Jeziorem tłumy. W tym roku impreza sobótkowa odbędzie się 22 czerwca. Wieczór upłynie pod znakiem trzech bardzo ciekawych koncertów.

- Wybierając gwiazdy na tegoroczne sobótki, szukaliśmy artystów, którzy są popularni i słuchani. Kierowaliśmy się też tym, ile ich utwory mają wyświetleń na platformie Youtube. Oczywiście pod uwagę musieliśmy brać też wolne terminy wykonawców oraz budżet - powiedziała Aleksandra Rogalewska-Kania, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie.

Filip Lato to artysta, który szerszej publiczności dał się poznać podczas siódmej edycji programu The Voice of Poland. Z grupą Sound’n’Grace nagrał singiel "100". Jego pierwszy solowy utwór pt. "Czy chcesz, czy nie" wykorzystano dźwiękowej seriali W rytmie serca (Polsat) i Barwy szczęścia (TVP2). Wiosną ubiegłego roku wziął udział w dziewiątej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo" Piosenkarz wygrał odcinki, w których zaśpiewał utwory Jasona Derulo i Czesława Niemena. W finale zwyciężył wcielając się w Roberta Planta z zespołu Led Zeppelin. W październiku ubiegłego roku ukazał się debiutancki album artysty pt. "Halo Ziemia". Promowały go single "Halo Ziemia", "Krawiec" i "Zanim nas policzysz".

Kolejna z gwiazd żukowskich sobótek - Baranovski, również znany jest z The Voice of Poland. Brał udział w czwartej edycji muzycznego show. Od 2015 roku przez trzy lata grał z zespołem Xxanaxx. Karierę solową rozpoczął w ubiegłym roku. W styczniu ukazał się czwarty singiel artysty pt. "Zbiór".

Gwiazda wieczoru, Grzegorz Hyży jest finalistą trzeciej edycji programu X Factor. W 2014 roku wydał swój pierwszy studyjny album "Z całych sił", z którego pochodzą przeboje takie jak "Na chwilę" czy "Wstaję". W 2017 roku ukazała się kolejna płyta z hitami takimi jak: "Pod wiatr", "O Pani!", "Noc i dzień" i "Niech pomyślą, że to ja".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.