Podczas prac na drodze W211 odkryto niewybuchy

środa, 27 marca 2019 r., 16:23
fot. archiwum

W środowe popołudnie podczas prac budowlanych na drodze wojewódzkiej nr 211 na trasie Kartuzy-Sierakowice ujawniono niewybuchy pochodzące z okresu II wojny światowej. Droga przez około dwie godziny była zamknięta. Już jest przejezdna.

W środę po południu podczas prac przy budowie nowej drogi wojewódzkiej nr 211 z Kartuz do Sierakowic odkryto niewybuchy. Znalezisko ujawniono około godz. 14 na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Zamkowej w Łapalicach.

- Znaleziono łącznie sześć pocisków moździerzowych z okresu II wojny światowej. Na miejscu pracowali specjaliści z patrolu saperskiego z Lęborka - informuje Piotr Gdaniec, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Droga była nieprzejezdna przez około dwie godziny. Jednak po godz. 16 ruch wznowiono.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.