Alarmy bombowe na terenie gminy Żukowo - ewakuowano uczniów kilku szkół

piątek, 29 marca 2019 r., 10:57
fot. Longina Templin

W kilku placówkach na terenie gminy Żukowo w piątkowy poranek ogłoszono alarmy bombowe. Policja potwierdza, że otrzymano informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych m.in. w szkołach i w urzędzie gminy. Uczniów szkół ewakuowano. Do żukowskiego magistratu nie są na razie wpuszczani petenci. Na miejscu działa policja i straż.

Informacje o podłożeniu ładunków dotyczyły szkół w Niestępowie, Glinczu, Leźnie i Żukowie, a także nieczynnego urzędu pocztowego w Przyjaźni, ośrodka jeździeckiego w Niestępowie oraz urzędu gminy w Żukowie.

- Ewakuowano łącznie 577 dzieci ze szkół. Dzieci odbierane są przez rodziców do domu. Burmistrz Żukowa podjął decyzję o nie wpuszczaniu do urzędu petentów - podaje Romuald Pituła, Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach.

Aktualizacja godz. 15.50

Jak poinformowała st. sierż. Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach ewakuowano łącznie 1100 osób oraz 25 koni. Wszystkie budynki sprawdzono. Nic nie znaleziono.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.