Krzesła obrotowe - sprawdzą się nie tylko jako meble biurowe

piątek, 29 marca 2019 r., 12:37
fot. nadesłane

Krzesła obrotowe kojarzą się przede wszystkim z krzesłami i fotelami biurowymi. To oczywiście w pełni uzasadnione skojarzenie, warto jednak mieć na uwadze, że krzesła z obrotowymi siedziskami świetnie sprawdzą się również w innym charakterze. Poznajcie ich liczne zalety i przekonajcie się, że warto je wykorzystać nie tylko w roli mebli do biura.

Obrotowe krzesło biurowe - jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze?

Przez chwilę pozostańmy jednak przy najczęściej kojarzonym zastosowaniu krzeseł obrotowych - czy na pewno wiecie, na co zwrócić uwagę przy zakupie biurowych krzeseł obrotowych? Kwestią kluczową jest tutaj odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa - dobrze dobrane krzesło obrotowe pozwoli mu przybrać kształt zbliżony do litery S. Wybierajcie zwłaszcza te modele, które posiadają tzw. klin lędźwiowy - wyprofilowaną wypukłość na wysokości dolnej części pleców.

Nie bez znaczenia będzie tutaj również głębokość siedziska - powinna ona odpowiadać przynajmniej 2/3 (a najlepiej ¾) długości naszych ud. Dobrze byłoby również, gdyby siedzisko delikatnie opadało, dzięki temu jego krawędź nie będzie nas uciskać, a tym samym nie spowoduje problemów z krążeniem. Przy pracy biurowej, przynajmniej w wymiarze 6 godzin dziennie, szczególnie warto o to zadbać. Jak już jednak na wstępie wspominaliśmy, krzesła obrotowe do biura to zaledwie część możliwości tych praktycznych mebli…

Krzesła obrotowe do salonu i jadalni - w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Obrotowe krzesła do salonu i jadalni coraz częściej pojawiają się w ofercie sklepów meblowych. Warto też zaznaczyć, że w kwestii estetyki mocno różnią się od swoich biurowych imienników. Krzesła obrotowe do salonu niczym nie przypominają tych dedykowanych biurom - z wyglądu to zwykłe krzesła do jadalni, różniące się od nich jedynie tym, że wyposażone zostały w obrotowe siedzisko. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w pomieszczeniach pełniących kilka funkcji jednocześnie. Salon łączony z jadalnią i aneksem kuchennym? Krzesła obrotowe będą tutaj w 100% trafionym pomysłem. Dlaczego?

Dużo łatwiej będzie nam prowadzić rozmowę z osobami, które znajdują się w innej strefie użytkowej. Siedząc przy stole, w sposób łatwy i szybki możemy odwrócić się do osoby znajdującej się na sofie lub przygotowującej posiłek przy kuchennym blacie. W ten sposób będzie nam dużo łatwiej podtrzymać kontakt i konwersację. Siedzenie tyłem do telewizora również przestaje być problematyczne - w dowolnym momencie możemy odwrócić się, aby śledzić ważną scenę w ulubionym serialu.

Pomysł na praktyczną jadalnię? Krzesła obrotowe!

Dodatkowym atutem krzeseł obrotowych do salonu jest również to, że nie niszczą podłogi tak bardzo, jak miewa to miejsce w przypadku klasycznych modeli. Nie musimy za każdym razem przesuwać całego krzesła, wystarczy że obrócimy się na siedzisku, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko zarysowania podłoża. Krzesła z obrotowym siedziskiem przydadzą się również, gdy nasze wnętrze nie należy do największych.

Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy wokół stołu nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni. Aby wygodnie odsunąć krzesło od stołu, potrzebujemy co najmniej 60-70 cm, w związku z czym stół nie powinien stać ani zbyt blisko ściany, ani pozostałych znajdujących się w pomieszczeniu mebli. Jeśli zdecydujemy się na krzesła obrotowe, ta odległość nieco się zmniejszy Dzięki ruchomemu siedzisku nie będziemy musieli całkowicie odsuwać krzesła od stołu, aby móc zza niego swobodnie wyjść.

Krzesło barowe z obrotowym siedziskiem - idealne meble do małych wnętrz

Jeśli o krzesłach mowa, warto byłoby również mieć w pamięci hokery obrotowe. Nie w każdym wnętrzu uda się przecież wygospodarować przestrzeń dla klasycznego stołu i krzeseł. Często okazuje się, że niewielki stół barowy i hokery to maksimum, na które możemy sobie pozwolić. Coraz większą popularnością cieszą się również kontuary i lady kuchenne, które pozwalają zaakcentować granice pomiędzy aneksem kuchennym a częścią salonową. Szkoda byłoby nie wykorzystać takiej okazji. Wystarczy, że do takiego blatu dostawicie obrotowe krzesła barowe i wygodne miejsce do spożywania posiłków gotowe.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.