Na kartuskim dworcu znów zawisł zegar

piątek, 29 marca 2019 r., 16:28
fot. nadesłane/UM Kartuzy

Na ten moment czekało wielu mieszkańców. W piątek na kartuskim dworcu pojawił się stylowy zegar. Czasomierz użyczył i poddał renowacji Jarosław Skwierawski.

Warto przypomnieć, że po ukończeniu budowy nowego dworca, który wzorowano na przedwojennym obiekcie, wielu mieszkańców i naszych czytelników, zwracało uwagę na fakt, że na ścianie budynku brakuje zegara. Takowy znajdował się na dawnym dworcu i widoczny był na fotografiach go przedstawiających.

W piątek, przy okazji 96. rocznicy nadania Kartuzom praw miejskich na dworcu zamontowano piękny zegar, który przez wiele wisiał przy zakładzie zegarmistrzowskim państwa Skwierawskich przy ul. Kościuszki w Kartuzach.

Zegar odnowił i użyczył Jarosław Skwierawski.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.