Zwycięstwo AP Marko-Gol Gdańsk na turnieju Somonino CUP 2010

sobota, 30 marca 2019 r., 10:24
fot. nadesłane

W niedzielę 17 marca na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2010 i młodszych. Był to dwudziesty czwarty turniej z cyklu Somonino Cup. Zwycięstwo odniósł zespół AP Marko-Gol Gdańsk, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Santana Wielki Klincz, zaś podium zamknęli FC Gowidlino.

Zawody odbyły się przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Udział w nim wzięło 8 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy.

W grupie A zdecydowanie najlepsze okazał się AP Marko-Gol Gdańsk, który zdobył komplet 9 pkt nie tracąc przy tym gola. Kolejne miejsca zajęli Amator Kiełpino (6 pkt), FC 2011 Gowidlino (3 pkt) oraz Sapa Rumia (0 pkt).

W grupie B o zwycięstwo rywalizowały dwie drużyny. Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi bramek pierwsze miejsce zajęło KS Skorzewo wyprzedzając FC Gowidlino (oba po 7 pkt), Santanę Wielki Klincz i Amator 2011 Kiełpino (po 1 pkt).

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów ćwierćfinałowych, w których w większości wygrywali zdecydowanie faworyci po fazie grupowej. W pierwszym AP Marko-Gol Gdańsk pewnie pokonał Amator 2011 Kiełpino 4:0. W drugim spotkaniu doszło do bratobójczej rywalizacji pomiędzy dwoma drużynami FC Gowidlino i zgodnie z oczekiwaniami wygrała pierwsza drużyna pokonując młodszych kolegów 3:1.

W kolejnym meczu doszło do jedynej niespodzianki, gdyż wyżej rozstawiony po fazie grupowej Amator Kiełpino uległ Santanie Wielki Klincz 0:2, dla której było to pierwsze zwycięstwo w turnieju. W ostatnim meczu tej fazy rozgrywek KS Skorzewo rozbiło Sapę Rumia 5:0.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. W pierwszym meczu pomiędzy dwoma najmłodszymi drużynami w stawce nie padły żadne bramki i rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy FC 2011 Gowidlino pokonując Amator 2011 Kiełpino 3:1. W drugim spotkaniu wyraźnie podrażniony po porażce w ¼ finału Amator Kiełpino rozbił Sapę Rumia aż 8:0.

W pierwszym meczu decydującym o awansie do finału idący jak burza przez turniej AP Marko-Gol Gdańsk pewnie pokonał FC Gowidlino 3:0. Drugie spotkanie było bardziej wyrównane i mimo wielu okazji nie padły żadne gole i do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Santany Wielki Klincz pokonując 2:1 KS Skorzewo.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme padł remis 1:1 i w rzutach karnych Amator 2011 Kiełpino pokonał Sapę Rumia 2:1. Miejsce piąte zajął Amator Kiełpino pokonując FC 2011 Gowidlino dzięki trzem bramkom króla strzelców Nikodemowi Lamk (w sumie zdobył aż jedenaście goli) 3:0.

Mecz o trzecie miejsce był bardzo zacięty i ostatecznie nie padły żadne bramki i na najniższym miejscu podium dzięki zwycięstwu w serii rzutów karnych stanęli zawodnicy FC Gowidlino pokonując KS Skorzewo 2:1. W meczu finałowym kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa zawodnicy AP Marko-Gol Gdańsk pokonali Santanę Wielki Klincz 3:0.

Składy medalistów:

1. AP Marko-Gol Gdańsk - Alan Banaczyk (1), Piotr Toruńczak (5), Adrian Jakubowski, Antoni Jurkiewicz (4), Wojciech Lewandowski (4), Kajetan Kaliszewski (2), Cezary Młyński (4), Konrad Kulawik, Michał Grzeszkiewicz (2), Amelia Banaczyk
2. Santana Wielki Klincz - Miłosz Ramczykowski, Adrian Duzowski (2), Katarzyna Kamińska, Marcel Mach (1), Ignacy Zaborski (1), Franciszek Rolbiecki, Nikodem Cherek, Tymek Szramka, Marcel Barsowski, Igor Żywicki
3. FC Gowidlino - Patryk Skrzypkowski (2), Albert Koszałka (2), Mikołaj Lejk, Mateusz Wentowski, Oliwier Maszk (3), Adrian Kobiela

Klasyfikacja końcowa:

1. AP Marko-Gol Gdańsk
2. Santana Wielki Klincz
3. FC Gowidlino
4. KS Skorzewo
5. Amator Kiełpino
6. FC 2011 Gowidlino
7. Amator 2011 Kiełpino
8. Sapa Rumia

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Nikodem Lamk (Amator Kiełpino)
- najlepszy bramkarz : Adrian Jakubowski (AP Marko-Gol Gdańsk)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Piotr Toruńczak (AP Marko-Gol Gdańsk)

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.