Pożar w lombardzie w Kartuzach

niedziela, 31 marca 2019 r., 18:15
fot. archiwum

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło w niedzielne popołudnie z pożarem, do którego doszło przy ul. Kościuszki w Kartuzach. Płonął budynek, w którym znajdował się lombard i obiekty mieszkalne.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, około godz. 15.45 w Kartuzach. Ogień zajął jedno z pomieszczeń lombardu w budynku przy ul. Kościuszki. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, ogień pojawił się w pomieszczeniu na tyłach budynku. Początkowo pracownik lombardu próbował samodzielnie ugasić ogień, jednak zadymienie w lokalu było zbyt duże. Mieszkańcy budynku usiłowali też opanować pożar za pomocą wody z węża ogrodowego, wybili w tym celu jedno z okien.

W momencie przyjazdu straży w budynku było duże zadymienie. Ogień opanował już całe pomieszczenie i przenosił się do drugiego. Wskutek wysokiej temperatury doszło do stopienia się styropianu, który ocieplał sufit i sprzętu elektrycznego, który się tam znajdował.

Z ognień walczyło sześć zastępów straży, w tym cztery gaśnicze, operacyjny i podnośnik. Na miejsce wezwano także policję, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe, energetyczne i wodociągowe.

Działania gaśnicze zakończyły się po godz. 17. Straty wyceniono łącznie na 210 tys. zł, w tym 150 tys. zł w samym lombardzie. Prócz lokalu zalano też mieszkanie, które znajdowało się w pomieszczeniach pod nim. W pożarze nikt nie ucierpiał. Pracownik lombardu doznał lekkiego poparzenia nóg.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.