Brązowy medal Pucharu Polski dla Matyldy Cybuli

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 14:49
fot. nadesłane

Kolejny sukces na swoim koncie odnotowała Matylda Cybula. Podczas odbywającego się w Michałowicach Halowego Pucharu Polski w ujeżdżaniu zdobyła brązowy medal. W zawodach wystartowało łącznie 147 zawodników.

W Michałowicach koło Krakowa w dniach od 21 do 24 marca br. odbył się Halowy Puchar Polski w ujeżdżaniu. W zawodach wystartowało 147 zawodników z całej Polski. Puchar rozegrany został w czterech kategoriach wiekowych na dużych koniach - juniorzy młodsi, juniorzy, młodzi jeźdźcy i seniorzy oraz na kucach - młodzicy, dzieci i juniorzy.

Matylda Cybula zdobyła brązowy medal Halowego Pucharu Polski w kategorii junior młodszy. Wystartowała na siedmioletnim koniu Happy Feet. Sukces jest tym większy, że był to pierwszy start tej dwójki w zawodach, a w tej kategorii do rywalizacji stanęły aż 22 pary.

Przypomnijmy, że Matylda ma 14 lat. Mieszka w Dzierżążnie. Jest uczennicą Katolickiej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Kartuzach, trenuje w Szkole Jazdy Konnej Łapino Kartuskie prowadzonej przez małżeństwo Anny Skrzeszewskiej- Walter i Łukasza Waltera.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.