11 medali zawodników KS Dziesiątki na Pucharze Kaszub w strzelectwie sportowym

wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 08:16
fot. nadesłane

W miniony weekend odbyły się największe zawody strzeleckie w Kartuzach. Zawodnicy KS Dziesiątki triumfowali na turnieju zdobywając łącznie 11 medali. Puchar Kaszub w kategorii karabin pneumatyczny zdobyła Magdalena Malotka Trzebiatowska oraz Damian Kroll w kategorii pistolet pnematyczny.

W zawodach startowało 35 zawodników i zawodniczek z 10 klubów, między innymi mistrz świata Tomasz Bartnik z Legia Warszawa. Zawody odbywały się pod nadzorem delegata technicznego Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

W pierwszym strzelaniu podczas ,,VII memoriał im. Stefana Hejny", Diana i Magdalena Malotka-Trzebiatowskie, po zaciętej walce zdobyły dwa złote medale. Brązowe krążki zawisły na szyi Izabeli Frymark i Damiana Kroll w kategorii pistolet.

Drugie strzelania dla KS Dziesiątki okazały się jeszcze obfitsze w medale. Kolejne dwa złote medale zdobyła Magdaleny Malotka Trzebiatowskiej w karabinie oraz Natalia Żakowska w pistolecie. Dwa srebrne medale wywalczyli również Diana w karabinie i Damian Krolla w pistolecie.

Do finału o Puchar Kaszub w karabinie, weszły dwie najlepsze zawodniczki Dziesiątki: Diana i Magdalena Malotka-Trzebiatowskie. Po zaciętej walce podczas, której padały bardzo wysokie strzały trzecie miejsce zajęła Diana Malotka - Trzebiatowska, na drugim miejscu uplasował się Jakub Szramka z Floty Gdynia. Na najwyższym stopniu podium stanęła bezkonkurencyjna tego dnia Magdalena Malotka - Trzebiatowska, strzelając ostatnie pięć strzałów 10,8 10,8 10,6 10,3 i 10,3.

W kategorii pistolet, wysoką formę zaprezentował Damian Kroll, który zajął pierwsze miejsce. Srebro zdobył Konrad Wandke z Grot Puck. Nie małym zaskoczeniem było zajęcie trzeciego miejsca przez młodziczkę z Neptun Kosakowo Zuzannę Polańską, która walczyła z seniorami i juniorami.

W turnieju uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrza Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, Naczelnika Kultury i sportu Darek Las, Irena Hejna żony założyciela klubu i przedstawiciel Starostwa Powiatowego Daniel Dompke. Obserwatorzy zawodów jak i trenerzy gratulowali wysokiego poziomu zawodów oraz gościnności.

- Chcielibyśmy bardzo podziękować władzom Gminy Kartuzy za dotację dzięki, której mogliśmy ufundować nagrody dla zawodników. Dziękujemy również Powiatowi Kartuskiemu, który uhonorował nagrodą złotych medalistów medalistów Pucharu Kaszub mimo braku wsparcia finansowego w postaci dotacji - zaznaczał Jerzy Malotka - Trzebiatowski.

Oprac. SG
nadesłane/KS Dziesiątka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.