Kuchenne Rewolucje znów na Kaszubach

środa, 3 kwietnia 2019 r., 09:47
fot. nadesłane

Magda Gessler po raz kolejny zawitała na Kaszuby. Stało się to za sprawą Kuchennych Rewolucji, które celebrytka właśnie przeprowadziła w Zajeździe Florencja w Nowym Klinczu. Nowa restauracja nosi nazwę "Niezapominajka", a wśród polecanych przez znaną restauratorkę dań można znaleźć m.in. faszerowanego indyka czy tort angielski.

Najbardziej znana polska restauratorka Magda Gessler, która nie stroni od ostrej krytyki, w ramach kolejnej edycji Kuchennych Rewolucji kilka dni temu odwiedziła Serce Kaszub. O pomoc zgłosił się do niej bowiem "Zajazd Florencja" z Nowego Klincza.

- Zajazd dalej będzie funkcjonował, jak dotychczas. Nie rezygnujemy z bufetu. Można powiedzieć, że obok powstała nowa restauracja, która będzie nazywała się "Niezapominajka" na cześć naszej córki, aby nie zapomnieć - przyznaje właścicielka lokalu.

W ramach integracji zespołu ekipa udała się z kolei do Lipusza.

- Do naszego biura zgłoszono się z zapytaniem o polecenie miejsca, w którym uczestnicy programu mogliby się zrelaksować i odstresować. Pomimo dużych wymagań producenta programu, finalnie zorganizowano dla uczestników warsztaty ceramiczne u Członka LOT - Pracowni Ceramicznej "Zielony Kot" w Lipuszu. I tak w minioną sobotę odbyło się nagranie programu, którego emisja przewidziana jest na październik 2019 r. - informuje Lidia Narloch, kierownik biura LOT Serce Kaszub.

Dodajmy, że sztandarowym daniem polecanym przez Magdę Gessler w restauracji "Niezapominajka" jest śledź, faszerowany indyk, kaszubska zupa brzadowa, czy tort angielski. Restauracja jest już czynna. Otwarta jest od wtorku do niedzieli.

Przypomnijmy, że ekipa Kuchennych Rewolucji na Kaszuby zawitała już po szósty. Jako pierwsi z naszego regionu z prośbą o ratunek do celebrytki zwrócili się właściciele ówczesnej "Naszej Chaty Smaków" w Babim Dole. Magda Gessler przyjechała tam, wprowadziła pewne modyfikacje, a restauracja funkcjonuje do dziś pod nazwą: "Schabowy Raz". Niecały rok później oglądaliśmy rewolucje w Karczmie "Jurand" w Egiertowie, która później przyjęła nazwę Przystanek Łosoś. Restauracja jednak spłonęła w grudniu 2017 roku. Pół roku później Magda Gessler po raz kolejny ratowała upadającą restaurację, tym razem była to restauracja Remus w Borowie, która po rewolucjach zmieniła nazwę na "Sielawka". W październiku 2016 roku Kuchenne Rewolucje gościły w Żukowie w Karczmie Sidło.

W powiecie kościerskim Magda Gessler przeprowadziła rewolucję w 2013 roku "Zajeździe Parada" w Kościerzynie, który obecnie znany jest jako Bar Zigi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.