Był dilerem? 27-letni mieszkaniec powiatu zatrzymany z ponad kilogramem amfetaminy

czwartek, 4 kwietnia 2019 r., 14:39
fot. internet/KWP Gdańsk

Ponad kilogram marihuany, kilkadziesiąt porcji suszu konopi i 35 tabletek MDMA - to środki odurzające, które policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej w Sopocie znaleźli u 27-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. W środę mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet kara 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali na terenie miasta 27-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. W momencie zatrzymania mężczyzna miał w kieszeni spodni worek z substancją zawierającą amfetaminę.

Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może przechowywać narkotyki także w domu. Dokładnie przeszukali zamieszkiwaną przez niego posesję, zarówno pomieszczenia mieszkalne jak i gospodarcze. W samochodzie zaparkowanym w garażu policjanci ujawnili około 1 kilograma amfetaminy. Kolejne kilkadziesiąt gramów marihuany i 35 tabletek zawierających MDMA znaleziono m.in. w piwnicy i w odkurzaczu stojącym w garażu.

- Wszystkie znalezione substancje kryminalni zabezpieczyli i przekazali biegłemu do dalszych badań fizyko-chemicznych. Policjanci zabezpieczyli też pieniądze, które miał przy sobie. Mieszkaniec powiatu kartuskiego został osadzony w policyjnym areszcie - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

W wyniku dalszych działań śledczy ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie kolejne przestępstwo. W ostatnich miesiącach kilka razy udzielił on narkotyki innej osobie.

W środę prokurator na podstawie zebranych dowodów przedstawił 27-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielenia ich innej osobie. Śledczy wnioskują do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Udzielanie innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.