Uczniowie z banińskiej podstawówki wzięli udział w VI Sejmiku Ekologicznym

sobota, 6 kwietnia 2019 r., 16:56
fot. nadesłane

W Bolszewie odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej w ramach VI Sejmiku Ekologicznego. Ze Szkoły Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie udział wzięło 10 uczniów. Uczniowie pisali test konkursowy. Podczas, gdy komisja sprawdzała prace, młodzież wysłuchała wykładów na temat gospodarki leśnej oraz gazu ziemnego. Uczestniczyli również w ankiecie na temat wiedzy o oceanach.

Gdy komisja podała wyniki pierwszego etapu konkursu, z radością dowiedzieliśmy się, że do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się Natalia, Magdalena, Klaudia ze szkoły podstawowej oraz Dominik i Adrian z gimnazjum.

Ostateczne wyniki Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej: Natalia zdobyła II miejsce (uczniowie 7-8 klas) a Dominik III miejsce spośród uczestniczących w konkursie uczniów gimnazjów. Gratulujemy bardzo serdecznie, tym bardziej, iż zakres materiału do nauki na konkurs był obszerny a pytania trudne, również konkurencja była spora.

W konkursie udział wzięli również Daria ze szkoły podstawowej, Julia, Begad i Oskar z gimnazjum. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a laureaci cenne nagrody książkowe i rzeczowe. Uczestnicy sejmiku otrzymali również pożywne śniadanie i pyszny obiad.

nadesłane/SP Banino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.