Koncert i zbiórka do puszek - Pola Nadziei w Sierakowicach

niedziela, 7 kwietnia 2019 r., 19:12
fot. AL

Za nami kolejna edycja akcji "Pola nadziei", a więc zbiórki pieniędzy na rzecz walczących z nowotworami. Niemal w całym powiecie można było spotkać kwestujących na ten cel wolontariuszy. Nie zabrakło ich także w Sierakowicach, gdzie odbył się również koncert charytatywny na rzecz kartuskiego hospicjum. Mieszkańcy po raz kolejny udowodnili, że nie są obojętni wobec cierpienia drugiego człowieka.

Ogólnopolska akcja "Pola nadziei" ma na celu pomoc nieuleczalnie chorym na raka, jak i przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Znakiem rozpoznawczym akcji jest żonkil, symbol nadziei na nowe życie. W powiecie kartuskim zbiórka na rzecz kartuskiego hospicjum odbyła się już po raz czternasty.

Tradycyjnie wspomóc funkcjonujące obecnie hospicjum domowe, jak i budowę hospicjum stacjonarnego mieli okazję mieszkańcy Sierakowic, gdzie od godzin porannych kwestowali wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Popołudniem w Drewnianym Zabytkowym Kościele odbył się z kolei koncert w wykonaniu scholi działającej przy parafii św. Jana Chrzciciela, scholi parafii św. Marcina w Sierakowicach "Stokrotki" oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Przypomnijmy, że budowa hospicjum stacjonarnego już trwa.O tej cennej, potrzebnej i ważnej dla regionu inicjatywie mówiło się od wielu lat. Plany i marzenia w tym zakresie zaczęły się realizować w ubiegłym roku. W październiku zawiązał się komitet wsparcia budowy hospicjum stacjonarnego, w skład którego weszli samorządowcy oraz przedsiębiorcy. Zdecydowali, że wspólnymi siłami wykonają to dzieło. Koszt budowy hospicjum to 24 mln zł, z czego połowę pokryją wszystkie samorządy.

Hospicjum powstanie w Kartuzach przy ul. Leśnej. Budynek będzie miał niewiele ponad 4500 m kwadratowych. Został zaprojektowany jako obiekt średniowysoki o czterech kondygnacjach nadziemnych. Na parterze i na piętrze będą znajdowały się pokoje dla 36 chorych. Inwestorem jest Kartuskie Centrum Caritas. Hospicjum będzie pełniło opiekę całodobową przede wszystkim nad osobami z chorobą nowotworową.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.