Pola Nadziei 2019 w Kartuzach - mieszkańcy wspierali budowę hospicjum

niedziela, 7 kwietnia 2019 r., 22:13
fot. MD-Z

Niedziela w całym kraju upłynęła pod znakiem żonkili i ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. W Kartuzach odbył się pełen atrakcji festyn. Dochód z niego zostanie przeznaczony na wsparcie budowy hospicjum stacjonarnego.

Kartuskie Centrum Caritas od wielu lat włącza się w ogólnopolską akcję Pól Nadziei. Kilkudziesięciu wolontariuszy w całym powiecie, m.in. w Kartuzach i Somoninie kwestowało na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w stolicy Kaszub. Po południu na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 i przy kościele pw. św. Wojciecha odbył się coroczny festyn. Na uczestników czekały takie atrakcje jak m.in. pokazy bractwa rycerskiego, malowanie twarzy, wata cukrowa, zwiedzanie wozu strażackiego oraz dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny. Gospodynie ze stowarzyszenia Kaszubianki oraz KGW Niestępowo przygotowały pyszny poczęstunek. Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na rzecz kartuskiego hospicjum.

Tradycyjnie festynowi towarzyszyła inauguracja sezonu motocyklowego, a w tym roku także po raz pierwszy bieg na 4,5 km. Zdjęcia z tej części festynu zaprezentujemy w oddzielnych fotogaleriach w poniedziałek.

Ci, którzy nie mogli wesprzeć budowy hospicjum podczas akcji Pola Nadziei mogą to uczynić na kilka innych sposobów. Na platformie www.siepomaga.pl/hkcc uruchomiono zbiórkę na rzecz hospicjum.

Pomóc można także przekazując 1 proc. podatku z tegorocznego rozliczenia PIT. Wystarczy w odpowiednią rubrykę wpisać nr KRS 0000229780, a w polu nazwa Kartuskie Centrum Caritas.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.