Turniej szachowy na zakończenie Kartuskich Dni Żołnierzy Wyklętych

poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r., 12:18
fot. MD-Z

Tegoroczne obchody Kartuskich Dni Żołnierzy Wyklętych zwieńczył turniej szachowy. Poświęcono go pamięci - Władysława i Jana Kostuchów żołnierzy NZW. Do rozgrywek przystąpiło blisko pięćdziesięciu szachistów.

W sobotnie przedpołudnie w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się rozgrywki szachowe w ramach pierwszej edycji turnieju im.Władysława i Jana Kostuchów żołnierzy NZW. Wydarzenie wpisało się w obchody V Kartuskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych, których inicjatorem jest Kazimierz Socha Borzestowski. Towarzystwo Upiększania Miasta Kartuz - organizator obchodów w tym roku przygotował cały cykl wydarzeń upamiętniających żołnierzy. W ich ramach odbywały się m.in. konferencje i prelekcje poświęcone tematyce niezłomnych, msza św. oraz bieg. Zwieńczeniem obchodów był sobotni turniej.

Wyniki turnieju

1. miejsce - Tymon Dera z KKS Ormuzd Kartuzy
2. miejsce - Nikodem Paszki z KKS Ormuzd Kartuzy
3. miejsce - Helena Narwojsz z UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański
4. miejsce - Jakub Paczoska z KKS Ormuzd Kartuzy
5. miejsce - Stanisław Narwojsz z UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.