Przodkowo. Na świątecznym drzewku zawisły wielokolorowe wielkanocne jajka

poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r., 20:25
fot. Longina Templin

Po raz czwarty przodkowskie przedszkolaki i uczniowie ozdabiali kilkumetrową świąteczną brzozę. Dzieci wraz z nauczycielami postarali się o to, aby na gałęziach dorodnego drzewa zawisły jak bombki wielokolorowe wielkanocne jajka. Po zakończonej pracy wszyscy otrzymali wielkanocne prezenty - słodycze i jajka do pryskania. Na śmigus dyngus przydadzą się na pewno.

W dekoracji świątecznego drzewka wzięły udział dzieci z Przedszkola Samorządowego, Przedszkola Haapy Children oraz uczniowie przodkowskiej podstawówki z klas 0-III. Pomimo niesprzyjającej aury wszyscy postarali się o to, aby stworzyć świąteczny klimat. Przez cały czas dzieciom towarzyszyły bajkowe postacie - lew i Kubuś Puchatek. Nie zabrakło też szczudlarza.

- W tym roku zmieniliśmy miejsce, gdzie stanęło świąteczne drzewko, czyli przy szkole. Znajduje się bliżej dzieci, a przede wszystkim jest tutaj bezpieczniej. Dlaczego to robimy? Jest okazja do wspólnego wykonywania ozdób. Dzieci mogą poczuć radość z nadchodzących świąt. Chcemy, aby Przodkowo kojarzyło się im z sympatyczną uśmiechniętą buzią zająca i nadzieją na przyjście wiosny. Głównym celem jest dbałość o zachowanie tradycji - powiedział wójt Andrzej Wyrzykowski .

- Nasze dzieci przygotowały 120 kolorowych dużych jajeczek z papieru, aby były widoczne na drzewku. Na niektóre z nich dodatkowo naklejały kurczaczki, zajączki i jajeczka. Robiły to z dużym zaangażowaniem. Cieszyły się z tego, że to będzie ich wkład w ozdabianie świątecznej brzozy. Wszystko nam się świetnie udało, z wyjątkiem pogody - stwierdziła Gabriela Bielecka - zastępczyni dyrektorki Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

Nasza rozmówczyni dodała, że ich prace były okazją do tego, aby dzieci wiedziały, iż w ten sposób nawiązują do wielkanocnych tradycji. Ponadto własnoręcznie wykonywane ozdoby, bardzo dobrze będą pamiętały. Ważne jest też zaangażowanie emocjonalne.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.